15:00 / 17.02.2024 1.67k
Bugundan boshlab xalqtaliminfo.uz sayti orqali bizni kuzatib borishingiz mumkin. Sayt O‘zbekistondagi ta’limga ixtisoslashgan onlayn nashrlardan biri hisoblanadi. Unda asosan O‘zbekiston va jahon ta’limida ro‘y berayotgan eng muhim voqea-hodisalar haqida tezkor, aniq va xolis axborot berib boradi.
Shuningdek, sayt o‘z oldiga ta’lim tizimiga oid tahliliy maqolalar, muammoli savollarga javob berib borishni maqsad qilgan. Saytning Facebook, Instagram kabi ijtimoiy tarmoqlarda, YouTube platformasida shuningdek, Telegram messenjerida sahifasi mavjud.
Sayt OAV sifatida 2023-yil 16-oktyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligidan ro‘yxatdan o‘tgan. Tahririyat muassisi “Media Maorif” MCHJ.
Sayt O‘zbekiston Respublikasi hududida faoliyat olib boruvchi davlat va jamoat tashkilotlari bilan qonunda belgilangan tartibda hamkorlik o‘rnatgan holda ish olib boradi.
xalqtaliminfo.uz sayti tahririyati mavjud qonunchilikka ko‘ra saytda nashr etilgan, qoidalar asosida ko‘chirib bosilgan ma’lumotlar asosliligi uchun (manbasi ko‘rsatib yozilganligi evaziga) javobgarlikni o‘z zimmasiga olmaydi.
Saytda nashr qilingan maqola yuzasidan, uning muallifi va sayt tahririyatining fikri bir xil bo‘lmasligi mumkin. xalqtaliminfo.uz saytida eʼlon qilingan materiallardan nusxa koʻchirish, tarqatish va boshqa shakllarda foydalanishga xalqtaliminfo.uz saytiga giperhavola mavjud bo‘lgan taqdirda yo‘l qo‘yiladi.
Materiallardan foydalanishda, sayt nomini (muallifini) berilayotgan materialning birinchi yoki uchinchi qatorigacha bo‘lgan hududda taqdim etish so‘raladi. Masalan, “Bu haqda xalqtaliminfo.uz sayti xabar berdi”.
Loyiha asoschisi haqida
“Xalq ta’limi Info” loyihasiga 2018-yilda Ulug‘bek Po‘latov tomonidan asos solingan. Ulug‘bek Po‘latovning mutaxassisligi pedagog. “Ta’lim menejmenti” magistratura bosqichini tamomlagan. Faoliyati mobaynida davlat umumta’lim maktabida o‘qituvchi, yoshlar yetakchisi, direktor o‘rinbosari, Toshkent shahridagi “Yurist va kadr” nodavlat ta’lim muassasasida o‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari lavozimlarida ishlagan.
Ayni vaqtda Toshkent shahridagi Profi Universityning pedagogik masalalar bo‘yicha rektor maslahatchisi hamda “Xalq ta’limi Info” tahririyati direktori hisoblanadi.
Loyiha ta’lim tizimidagi muammolarni tahlil qilish, ularga yechim berish hamda ta’lim tizimida faoliyat yuritib kelayotgan pedagog va xodimlarning huquqiy savodxonligini oshirish maqsadida yo‘lga qo‘yilgan.

15:00 / 17.02.2024 1.67k
Starting today, you can follow us through the website xalqtaliminfo.uz The site is one of the online publications specializing in education in Uzbekistan. It mainly provides fast, accurate and impartial information about the most important events taking place in Uzbekistan and world education.
Also, the site aims to provide analytical articles on the education system and answers to problematic questions. The site has a page on social networks such as Facebook, Instagram, YouTube, and Telegram messenger.
The site was registered as a media outlet on October 16, 2023 by the Information and Mass Communications Agency under the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan. The founder of the project is "Media Maorif" LLC.
The site works in cooperation with state and public organizations operating in the territory of the Republic of Uzbekistan in accordance with the law.
Terms of use of site materials
According to the existing legislation, the editors of the khoktaliminfo.uz site do not take responsibility for the validity of the information published on the site, copied based on the rules (provided that the source is indicated).
Regarding the article published on the site, the opinion of its author and the site editors may not be the same. It is allowed to copy, distribute and use in other forms the materials published on the website of khoktaliminfo.uz if there is a hyperlink to the website of xalqtaliminfo.uz
When using materials, it is requested to provide the name of the site (author) in the area up to the first or third line of the given material. For example, "This was reported by the xalqtaliminfo.uz site."
About the founder of the project
The "Public Education Info" project was founded in 2018 by Ulugbek Polatov. Ulugbek Polatov's specialty is pedagogue. He completed the master's degree in "Educational Management". During his career, he worked as a teacher, youth leader, deputy director at a state comprehensive school, and as a deputy director for educational affairs at the non-state educational institution "Lawyer and Personnel" in Tashkent.
At the moment, he is the Rector's adviser on pedagogical issues of Profi University in Tashkent and the editorial director of "People's Education Info". The project was launched in order to analyze the problems in the education system, provide solutions to them, and increase the legal literacy of pedagogues and employees working in the education system.