21:00 / 10.01.2024 2.63k
2024-yil 15-yanvardan boshlab Vatanparvarlik ruhida yoshlarni tayyorlash bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari (CHQBT rahbari) Toshkent davlat pedagogika instituti, Fargona davlat universiteti hamda Buxoro davlat pedagogika institutida malaka oshirishadi.
Shu sababli, Maktabgacha va maktab talimi vazirining 2023-yil 28-dekabrdagi 577-sonli buyrugi bilan tasdiqlangan rahbar va pedagog xodimlarning 2024-yil uchun malaka oshirish kursi oqitish rejasida Vatanparvarlik ruhida yoshlarni tayyorlash bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari kiritilmagan.
Belgilangan tartibga kora Vatanparvarlik ruhida yoshlarni tayyorlash bo‘yicha direktor o‘rinbosarlarining malakasini oshirish va ularni qayta tayyorlash oliy ta’lim muassasalarining “Chaqiriqqacha harbiy ta’lim” ta’lim yo‘nalishida mutaxassislar tayyorlovchi harbiy ta’lim fakultetlarida tashkil etiladi.
Vatanparvarlik ruhida yoshlarni tayyorlash bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari har uch yilda kamida bir marta malaka oshirish kurslariga jalb etiladi. Ilgari malaka oshirishdan o‘tmagan va ishga yangi qabul qilingan Vatanparvarlik ruhida yoshlarni tayyorlash bo‘yicha direktor o‘rinbosarlariga yoki birinchi bor ishga kirgan Vatanparvarlik ruhida yoshlarni tayyorlash bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari kasbiy faoliyatiga uch yil to‘lgandan so‘ng malaka oshirishga jalb etiladi.

21:00 / 10.01.2024 2.63k
Starting from January 15, 2024, the deputy directors for training young people in the spirit of patriotism will improve their skills at Tashkent State Pedagogical Institute, Fergana State University and Bukhara State Pedagogical Institute.
Therefore, in the training plan of the advanced training course for leaders and pedagogues for 2024, approved by the order of the Minister of Preschool and School Education No. 577 dated December 28, 2023, deputy directors for training youth in the spirit of patriotism not included.
According to the established procedure, training and retraining of deputy directors of youth training in the spirit of patriotism will be organized in the military education faculties of higher education institutions that train specialists in the field of "Military education up to the draft".
In the spirit of patriotism, deputy directors of youth training are involved in training courses at least once every three years. To newly hired deputy directors of patriotic youth training who have not previously undergone training, or to deputy directors of patriotic youth training who have been employed for the first time after completing three years of professional activity. is involved.