9-sinf o‘quvchisi qamoqqa olindi
Denov tumanida voyaga yetmagan o‘smir sud ajrimiga asosan qamoqqa olindi. U tumandagi 75-umumta’lim maktabining 9-sinf o‘quvchisi bo‘lgan. Bu haqda Kun.uz nashri xabar berdi.
Sud ajrimida keltirilishicha, 2008 yilda tug‘ilgan E.M. oldin ham bezorilik jinoyatini sodir etganlikda aybli deb topilgan. U takroran jinoiy sheriklari bilan bezorilik jinoyatini sodir qilganlikda gumonlanmoqda.
Jumladan, 2024 yil 27 may kuni soat 22:50da E.M. hamda uning jinoiy sheriklari Denov shahri, “Nurli-manzil” MFYdagi savdo do‘konlaridan birining oldida fuqaro M.D. va boshqalar bilan janjallashgan. Janjal paytida E.M. va uning sheriklari qo‘llarida bo‘lgan tosh hamda tayoqlar bilan M.D.ni kaltaklab, tan jarohati yetkazgan. Shuningdek, ular ushbu bezorilik holatining oldini olmoqchi bo‘lgan fuqarolarga ham qarshilik ko‘rsatgan.
E.M. bu orqali Jinoyat kodeksining 277-moddasi 3-qismi «a, g» bandlarida nazarda tutilgan jinoyatni (bezorilik takroran yoki xavfli retsidivist tomonidan jamoat tartibini saqlash vazifasini bajarib turgan hokimiyat vakili yoki jamoatchilik vakiliga yoxud bezorilik harakatlarining oldini olish chorasini ko‘rgan boshqa fuqarolarga qarshilik ko‘rsatib sodir etilishi) qasddan sodir etganlikda gumonlanmoqda.
Prokuror o‘z iltimosnomasida E.M. dastlabki tergov va suddan yashirinish ehtimoli borligini, ochiqda qolgan taqdirda boshqa og‘ir yoki o‘ta og‘ir turdagi jinoyatlarni sodir etishi mumkinligini bildirib, unga nisbatan qamoqqa olish tarzidagi ehtiyot chorasi qo‘llashni so‘ragan. Sud iltimosnomani qanoatlantirgan.

В Денове арестовали девятиклассника
Несовершеннолетнего задержали в Деновском районе по решению суда. Он был учеником 9 класса 75-й общеобразовательной школы района. Об этом сообщает Kun.uz.
Согласно решению суда, Е.М., 2008 года рождения. Ранее он был судим за хулиганство. Его подозревают в неоднократном совершении хулиганства с сообщниками.
В частности, 27 мая 2024 года в 22:50 по восточному времени. и его сообщники гражданин М.М. перед одним из магазинов МФУ «Нурли-манзил» города Денов. и ссорился с другими. В ходе ссоры Е.М. и его сообщники избили М.Д. камнями и палками и нанесли ему телесные повреждения. Они также оказали сопротивление гражданам, которые хотели предотвратить это хулиганство.
ЭМ. совершение тем самым преступления, предусмотренного пунктами «а, ж» статьи 277 части 3 УК (неоднократный или опасный рецидив издевательств в отношении представителя власти или общественного представителя, выполняющего задачу по охране общественного порядка, либо в отношении других граждан принявший меры по предотвращению хулиганских действий) подозревается в их совершении умышленно.
Прокурор в своем ходатайстве Е.М. заявил, что существует возможность скрыться от предварительного следствия и суда, если он останется на виду, он может совершить другие тяжкие или особо тяжкие преступления, и просил применить к нему меру пресечения в виде лишения свободы. Суд удовлетворил ходатайство.
Усмир Денов был доставлен в изолятор временного содержания МИБ района и помещен в следственный изолятор №9 города Термез.