21:24 / 25.11.2024 902
Qirg‘iziston prezidenti Sadir Japarov bosh vazir Oqilbek Japarov va yana bir qancha mansabdor shaxslarga o‘qituvchilar uchun sifatsiz noutbuklar xarid qilingani uchun hayfsan berdi.
Oqilbek Japarov va uning o‘rinbosari Edil Baysalov “Ta’lim vazirligi tomonidan umumta’lim maktablari o‘qituvchilari uchun sifatsiz noutbuklar xarid qilish vaqtida o‘zlariga yuklangan xizmat vazifalarini lozim darajada bajarmaganliklari uchun” hayfsan bilan jazolangan.
Shuningdek, ta’lim va fan vaziri Dog‘durqul Kendirboyeva, vazir o‘rinbosari Lira Samiqboeva, Prezident Administratsiyasining bo‘lim mudiri Jiparisa Risbekova, Prezident qarorlarini tayyorlash bo‘limining bosh eksperti Mederbek Omurbekovga ham hayfsan berilgan.

21:24 / 25.11.2024 4.98k
Президент Кыргызстана Садыр Жапаров вынес выговор премьер-министру Акылбеку Жапарову и ряду других чиновников за покупку недоброкачественных ноутбуков для учителей.
Окилбек Жапаров и его заместитель Эдил Байсалов были наказаны выговором "за ненадлежащее выполнение возложенных на них служебных обязанностей при закупке Министерством образования некачественных ноутбуков для учителей общеобразовательных школ."
Также выговор был вынесен министру образования и науки Догдуркулу Кендирбаевой, заместителю министра Лире Самикбаевой, заведующей отделом Администрации президента Жипарисе Рысбековой, главному эксперту отдела подготовки решений президента Медербеку Омурбекову.