Joriy yil 27-yanvarda Yuldoshov Maxmud Ma’ruf o‘g‘li Toshkent viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlangandi.
Oradan 5 oy o‘tib, Toshkent viloyati MMTB rahbari yana o‘zgardi. Bu haqda viloyat boshqarmasi ma’lum qildi.
Xabarda aytilishicha, joriy yil 19-iyul kuni Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari Sardor Rajabov hamda Toshkent viloyati hokimi o‘rinbosari Otabek Sultonbekovlar ishtirokida viloyat MMTBda yig‘ilish bo‘lib o‘tgan.
Yig‘ilishda tashkiliy masala ko‘rilib, unda O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining tegishli buyrug‘i bilan Burxonov Shukur Burxanovich Toshkent viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Shukur Burxonov 1968-yilda tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy. 1994-yil Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika instituti, 2009-yilda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilish akademiyasini tamomlagan.
Tayinlovga qadar Toshkent shahar Yashnobod tuman maktabgacha va maktab ta’lim bo‘limi boshlig‘i vazifasida ishlab kelgan.

27 января этого года Юлдошов Махмуд Маъруф оглы был назначен начальником Управления дошкольного и школьного образования Ташкентской области.
Спустя 5 месяцев вновь сменился руководитель Ташкентского областного НЦДО. Об этом сообщило областное управление.
В сообщении говорится, что 19 июля текущего года в областном ДОУ состоялось совещание с участием заместителя министра дошкольного и школьного образования Сардора Раджабова и заместителя хокима Ташкентской области Отабека Султонбекова.
На совещании был рассмотрен организационный вопрос, на котором соответствующим приказом Министерства дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан на должность начальника управления дошкольного и школьного образования Ташкентской области назначен Бурханов Шукур Бурханович.
Шукур Бурханов родился в 1968 году. Образование высшее. В 1994 году окончил Ташкентский государственный педагогический институт имени Низами, в 2009 году - Академию государственного и общественного строительства при Президенте Республики Узбекистан.
До назначения он работал начальником отдела дошкольного и школьного образования Яшнабадского района города Ташкента.