Farg‘onada yana bir maktab o‘quvchisi bedarak yo‘qoldi
Farg‘ona viloyatining Uchko‘prik tumani “Katta-Qorako‘l” MFYda yashovchi 2008-yilda tug‘ilgan Fozilova Ruhshonaxon Sohibjon qizi qidirilmoqda. Bu haqda viloyat IIB xabar berdi.
Malum bolishicha, qiz joriy yilning 3-mart kuni yashash xonadonidan noma’lum tomonga chiqib ketib, uyiga qaytmagan. Egnida qora rangli shapkali jemper, boshida to‘q yashil va qizil rangli yo‘l-yo‘l ro‘mol, oyog‘ida qora rangli, ayollar oyoq kiyimi, o‘ng qo‘lida rangli metalldan yasalgan uzugi bo‘lgan.
Belgilari: bo‘yi taxminan 160-165 sm, bug‘doyrang, uzunchoq, sochi qora, quloqlari o‘rtacha, burni o‘rtacha, lablari o‘rtacha qalinlikda, tishlari tabiiy butun va ruhan sog‘lom.
“Bedarak yo‘qolgan fuqaro to‘g‘risida ma’lumotga ega bo‘lsangiz 73-244-02-85, 73-244-02-76 yoki “102” qisqa raqamiga qo‘ng‘iroq qilib ma’lumot berishingiz mumkin”, deyiladi viloyat IIB xabarida.
Bedarak yo‘qolgan Ruhshonaxon Fozilovaning topilishida amaliy yordam bergan fuqarolarning shaxsiga oid ma’lumotlari sir saqlanishi va moddiy rag‘batlantirilishi bildirilgan.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Farg‘ona viloyati Qo‘shtepa tumanida 18 yoshli ikki nafar qiz ham bedarak yo‘qolgandi.

В Фергане пропал еще один школьник
Разыскивается Фозилова, дочь Рухшонахана Сохибжана, 2008 года рождения, проживающая в селе МФУ «Катта-Каракол» Учкоприкского района Ферганской области. Об этом сообщил региональный МИБ.
Отмечается, что 3 марта этого года девушка ушла из квартиры в неизвестном направлении и не вернулась домой. На нем был черный свитер с шапкой, на голове темно-зелено-красный полосатый платок, на ногах черные женские туфли, на правой руке кольцо из цветного металла.
Характеристики: рост около 160-165 см, шатен, волосы длинные, черные, уши средние, нос средний, губы средней толщины, зубы натуральные целые, психически здоров.
"Если вы обладаете информацией о пропавшем гражданине, вы можете предоставить информацию по телефонам 73-244-02-85, 73-244-02-76 или короткому номеру "102"", - говорится в сообщении областного министерства. внутренних дел.
Информация о личности граждан, оказавших практическую помощь в поисках пропавшей Рухшонахан Фозиловой, будет держаться в тайне, им будет предоставлено материальное стимулирование.
Напоминаем, что ранее в Коштепинском районе Ферганской области пропали две 18-летние девушки.
15:35 / 08.07.2025
В Сурхандарьинской области нашли пропавшую школьницу
5 января 2024 года около 16:00 ученик 9-го класса Т.О. пропал из своего многоквартирного дома в неизвестном направлении и не вернулся.