“Ona tili” va “O‘zbek tili” fani o‘qituvchilari uchun yaxshi imkoniyat
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi o‘qituvchilarning ta’lim sifatini oshirishga qaratilgan innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash, ularning pedagogik faoliyatini rag‘batlantirish maqsadida “Yilning eng yaxshi o‘zbek tili o‘qituvchisi” tanlovini e’lon qildi.
Tanlovda umumiy o‘rta ta’lim maktablarining ona tili va o‘zbek tili fani o‘qituvchilari “Men tavsiya etaman…” nomli video-taqdimotlari bilan ishtirok etishlari mumkin.
Tanlovda ishtirok etish istagida bo‘lgan o‘qituvchilar joriy yilning 20-oktyabriga qadar vazirlikning hududiy boshqarmalari tomonidan tashkil etilgan maxsus botlar orqali onlayn ro‘yxatdan o‘tishlari va taqdimotlarini video shaklda jo‘natishlari lozim:
Tanlovning respublika bosqichi g‘oliblari o‘zbek tili bayrami arafasida quyidagi mukofotlar bilan taqdirlanadi:
1-o‘ringa — “Yilning eng yaxshi o‘zbek tili o‘qituvchisi” I darajali diplomi, 20 mln. so‘m pul mukofoti;

Хорошая возможность для учителей "Родной язык" и "Узбекский язык"
Министерство дошкольного и школьного образования в целях поддержки инновационных идей учителей, направленных на повышение качества образования, стимулирования их педагогической деятельности объявляет конкурс "Лучший учитель узбекского языка года"!
В конкурсе могут принять участие учителя родного языка и узбекского языка общеобразовательных школ с видео-презентациями "Я рекомендую...."
Победители республиканского этапа конкурса в преддверии праздника узбекского языка награждаются следующими наградами:
1 место - диплом I степени "Лучший учитель узбекского языка года," денежное вознаграждение в размере 20 млн сумов;