"Qo‘qon tajribasi" asosida butun respublika bo‘ylab seminar tashkil etish rejalashtirilmoqda
Maktabgacha va maktab vazirligi yangi o‘quv yili oldidan maktab rahbarlari faoliyatini jonlantirish maqsadida Farg‘onada 5 kunlik seminar tashkil qildi. Bundan avvalgi seminar ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari uchun tashkil qilingandi.
Seminar ta’lim tashkilotlari rahbarlari faoliyatini tizimli tashkil etish, muammolar va ularni bartaraf etish, istiqboldagi rejalar mavzusiga bag‘ishlandi.
Mazkur seminar dastlab Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shahrida, keyin esa Marg‘ilon shahrida tashkillandi. Unda Bosh vazir o‘rinbosari Zulayho Mahkamova, Prezident maslahatchisining o‘rinbosari, Xalq qabulxonasi mudiri Ulug‘bek Muhammadiyev, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziri Kongratbay Sharipov, Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi rahbari Otabek Xasanov, Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari Farhod Boqiyevlar qatnashdi.
Ma’lum bo‘lishicha, vazirlik bu kabi seminarlarni “Qo‘qon tajribasi” asosida butun respublika bo‘ylab tashkil etishni rejalashtirmoqda.
"Avgust kengashi" deya nomlangan tadbirlar "Ustozlar milliy forumi" sifatida davom etyapti
Seminar doirasida uslubiy qo‘llanmalar ham tarqatilmoqda.
Vazirlik “ma’naviyatchilar” uchun seminar o‘tkazdi
Unda 250 dan ortiq ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari ishtirok etdi
“Metodik xizmat ko‘rsatish bo‘limining o‘quv-metodik kengashi maqsadi va asosiy vazifalari” mavzusida o‘quv seminari bo‘ldi.

It is planned to organize a seminar throughout the republic based on the Kokand experience
The Ministry of Preschool and School Education organized a 5-day seminar in Fergana to revitalize the activities of school leaders before the new academic year. The previous seminar was organized for deputy directors for spiritual and educational work.
The seminar was devoted to the topic of systematic organization of the activities of heads of educational organizations, problems and their elimination, plans for the future.
This seminar was initially organized in Kokand, then in Margilan, Fergana region. It was attended by Deputy Prime Minister Zulayho Makhkamova, Deputy Advisor to the President, Head of the People's Reception Office Ulugbek Muhammadiyev, Minister of Higher Education, Science and Innovation Kongratbay Sharipov, Head of the Republican Center for Spirituality and Enlightenment Otabek Khasanov, Deputy Minister of Preschool and School Education Farhod Bakiyev.
As it turned out, the ministry plans to organize such seminars throughout the republic as a "Kokand experience."
"National Forum of Teachers" will be held in all regions until August 30
The events called "August Council" continue as "National Forum of Teachers."
Seminars for deputy directors are ongoing
Methodical manuals are also distributed within the seminar.
The Ministry held a seminar for deputy directors
More than 250 deputy directors of spiritual and educational affairs took part in it.
The next seminar-training for teachers
A training seminar was held on the topic "The purpose and main tasks of the educational and methodological council of the methodological service department".