“Zamhokim” Buxoro viloyati MMTBga boshliq bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining lavozimga tayinlash to‘g‘risidagi tegishli buyrug‘iga ko‘ra, Elliyev Hamza Quvvatovich Buxoro viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Mazkur lavozimga tayinlangunga qadar u Qorako‘l tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgandi.
Hamza Elliyev 1988-yilda Samarqand viloyati Paxtachi tumanida tug‘ilgan. 2010-yilda Buxoro davlat universitetini tamomlagan. Ma’lumoti bo‘yicha mutaxassisligi — fizika fani o‘qituvchisi.
Hamza Elliyev 2013-yilda fizika fani bo‘yicha magistrlik darajasini ham olgan. U 2010-2018-yillarda Buxoro shahar Tibbiyot kollejida o‘qituvchilikdan bo‘lim boshlig‘igacha bo‘lgan lavozimlarda faoliyat yuritgan.
Hamza Elliyev Buxoro shahridagi 27-imkoniyati cheklangan bolalarga ixtisoslashtirilgan maktab-internat direktori o‘rinbosari hamda Qorako‘l tumani Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i lavozimlarida ham faoliyat olib borgan.
Shu kunga qadar Buxoro viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelayotgan Qurbonov Farrux Ergashevich qaysi lavozimga o‘tkazilgani haqida ma’lumot berilmagan.

Заместитель хокима стал начальником Бухарского РМО
Согласно соответствующему приказу министра дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан, Эллиев Хамза Кувватович назначен начальником Бухарского областного управления дошкольного и школьного образования.
До назначения на эту должность он работал заместителем хокима Каракульского района по вопросам молодежной политики, социального развития и духовно-просветительской работы.
Хамза Эллиев родился в 1988 году в Пахтачийском районе Самаркандской области. В 2010 году окончил Бухарский государственный университет.
По специальности - преподаватель физики, в 2013 году получил степень магистра на данном факультете. В 2010-2018 годах работал преподавателем до заведующего отделом в Бухарском городском медицинском колледже.
Он также работал заместителем директора 27-й специализированной школы-интерната для детей с ограниченными возможностями города Бухары и начальником отдела дошкольного и школьного образования Каракульского района.