“Zamhokim” Buxoro viloyati MMTBga boshliq bo‘ldi
O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining lavozimga tayinlash to‘g‘risidagi tegishli buyrug‘iga ko‘ra, Elliyev Hamza Quvvatovich Buxoro viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Mazkur lavozimga tayinlangunga qadar u Qorako‘l tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgandi.
Hamza Elliyev 1988-yilda Samarqand viloyati Paxtachi tumanida tug‘ilgan. 2010-yilda Buxoro davlat universitetini tamomlagan. Ma’lumoti bo‘yicha mutaxassisligi — fizika fani o‘qituvchisi.
Hamza Elliyev 2013-yilda fizika fani bo‘yicha magistrlik darajasini ham olgan. U 2010-2018-yillarda Buxoro shahar Tibbiyot kollejida o‘qituvchilikdan bo‘lim boshlig‘igacha bo‘lgan lavozimlarda faoliyat yuritgan.
Hamza Elliyev Buxoro shahridagi 27-imkoniyati cheklangan bolalarga ixtisoslashtirilgan maktab-internat direktori o‘rinbosari hamda Qorako‘l tumani Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i lavozimlarida ham faoliyat olib borgan.
Shu kunga qadar Buxoro viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelayotgan Qurbonov Farrux Ergashevich qaysi lavozimga o‘tkazilgani haqida ma’lumot berilmagan.

Deputy khokim became the head of the Bukhara State Budgetary Institution
According to the relevant order of the Minister of Preschool and School Education of the Republic of Uzbekistan, Elliyev Hamza Quvvatovich was appointed head of the Bukhara Regional Department of Preschool and School Education.
Prior to his appointment, he worked as the deputy khokim of the Karakul district for youth policy, social development and spiritual and educational work.
Hamza Elliyev was born in 1988 in the Pakhtachi district of the Samarkand region. In 2010, he graduated from Bukhara State University.
The specialty of his education is a physics teacher, he received his master's degree from this faculty in 2013. From 2010 to 2018, he held positions ranging from teacher to department head at the Bukhara City Medical College.
He also worked as the deputy director of the specialized boarding school for children with disabilities No. 27 in Bukhara, as well as the head of the department of preschool and school education of the Karakul district.