Tuman hokimi Samarqand viloyati MMTBga boshliq bo‘ldi
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining lavozimga tayinlash to‘g‘risidagi tegishli buyrug‘iga ko‘ra, Hamdamov Muzaffar Yazdonqulovich Samarqand viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Joriy yil, 25-fevral kuni Samarqand viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasida viloyat hokimi vazifasini bajaruvchi Adiz Boboyev raisligida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri birinchi o‘rinbosari Sherzod Karimov hamda vazir o‘rinbosari Temur Komilovlar ishtirok etishdi.
Mazkur yig‘ilishda viloyat boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga Hamdamov Muzaffar Yazdonqulovich tayinlangani elon qilindi.
Hamdamov Muzaffar 1980-yilda Samarqand viloyati, Toyloq tumanida tug‘ilgan. U 2005-yilda Toshkent moliya institutini tamomlab, soliq va soliqqa tortish, buxgalteriya hisobi va audit mutaxassisliklarini egallagan.
O‘z mehnat faoliyatini 1999-yilda Toyloq tumani hokimligi moliya bo‘limida bosh hisobchi muovini sifatida boshlagan. Keyinchalik, turli lavozimlarda, jumladan, Toyloq tumani markaziy shifoxonasi bosh hisobchisi, Samarqand viloyati moliya boshqarmasida bosh iqtisodchi, yetakchi iqtisodchi va boshqarma boshlig‘i o‘rinbosari sifatida faoliyat yuritgan.
2017-2018-yillarda Samarqand viloyati bo‘yicha G‘aznachilik boshqarmasi boshlig‘i, 2018-2019-yillarda esa viloyat Davlat moliyaviy nazorat boshqarmasi boshlig‘i lavozimlarida ishlagan.

16:38 / 27.02.2025 4.56k
Согласно соответствующему приказу министра дошкольного и школьного образования о назначении на должность Хамдамова Музаффара Яздонкуловича он назначен начальником Управления дошкольного и школьного образования Самаркандской области.
25 февраля текущего года в Управлении дошкольного и школьного образования Самаркандской области под председательством исполняющего обязанности хокима области Адиза Бобоева состоялось совещание.
В нем приняли участие первый заместитель министра дошкольного и школьного образования Шерзод Каримов и заместитель министра Темур Комилов.
На этом же совещании на должность начальника областного управления назначен Хамдамов Музаффар Яздонкулович.
Хамдамов Музаффар родился в 1980 году в Тайлакском районе Самаркандской области. В 2005 году окончил Ташкентский финансовый институт по специальностям "налоги и налогообложение," "бухгалтерский учет и аудит."
Трудовую деятельность начал в 1999 году заместителем главного бухгалтера финансового отдела хокимията Тайлакского района. Позже он работал на различных должностях, в том числе главным бухгалтером Тайлакской районной центральной больницы, главным экономистом, ведущим экономистом и заместителем начальника финансового управления Самаркандской области.
В 2017-2018 годах работал начальником управления Казначейства по Самаркандской области, а в 2018-2019 годах - начальником областного управления государственного финансового контроля.