8-sinf o‘quvchisi farzandli bo‘ldi
Unga ko‘ra, tumandagi 15-umumta’lim maktabining 8-sinfida o‘qiydigan o‘quvchi farzandli bo‘lgan. Buni Karmana tumani maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi mudiri Sarvar Ochilov ham tasdiqlagan.
Sarvar Ochilovga ko‘ra, hozirda holat prokuratura tomonidan o‘rganilmoqda. Maktab direktori Yulduz O‘roqovaning ishda qolish-qolmaslik masalasi ko‘rib chiqiladi.
Ma’lum bo‘lishicha, maktab direktori topshirig‘iga asosan ona bo‘lgan o‘quvchi garchi maktabga kelmasa-da, unga ayrim fanlardan baho qo‘yib borilgan.
Ayrim fanlardan o‘qituvchilarning darsga ishtirok etmagan o‘quvchiga baho qo‘yib borganligi haqidagi vajlar ayni vaqtda viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi mas’ullari tomonidan o‘rganilmoqda.
Kun.uz nashrining qo‘shimcha qilishicha, ushbu maktabda o‘tgan yili ham erta tug‘uruq holati kuzatilgan. O‘shanda maktabning 10-sinf o‘quvchisi ona bo‘lgan. Hozirda bu o‘quvchi 11-sinfda tahsil olmoqda.

An 8th-grade student has given birth to a child
In the Karmana district of the Navoi region, a school student became a mother. This was reported by Kun.uz.
According to him, a student of the 8th grade of secondary school No. 15 of the district had a child. This was also confirmed by the head of the Karmana district department of preschool and school education, Sarvar Ochilov.
According to Sarvar Ochilov, the situation is currently being investigated by the prosecutor's office. The question of whether the school principal, Yulduz Urokova, will remain at work will be considered.
It turned out that, on the instructions of the school director, the student, who was a mother, was assigned grades in some subjects, even if she did not come to school.
Officials of the regional Department of Preschool and School Education are currently investigating the allegations that teachers in certain subjects were grading students who did not attend classes.
A Kun.uz source added that premature births were also observed in this school last year. At that time, the 10th-grade student of the school became a mother. Currently, this student is in the 11th grade.