8-sinf o‘quvchisi farzandli bo‘ldi
Unga ko‘ra, tumandagi 15-umumta’lim maktabining 8-sinfida o‘qiydigan o‘quvchi farzandli bo‘lgan. Buni Karmana tumani maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi mudiri Sarvar Ochilov ham tasdiqlagan.
Sarvar Ochilovga ko‘ra, hozirda holat prokuratura tomonidan o‘rganilmoqda. Maktab direktori Yulduz O‘roqovaning ishda qolish-qolmaslik masalasi ko‘rib chiqiladi.
Ma’lum bo‘lishicha, maktab direktori topshirig‘iga asosan ona bo‘lgan o‘quvchi garchi maktabga kelmasa-da, unga ayrim fanlardan baho qo‘yib borilgan.
Ayrim fanlardan o‘qituvchilarning darsga ishtirok etmagan o‘quvchiga baho qo‘yib borganligi haqidagi vajlar ayni vaqtda viloyat Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi mas’ullari tomonidan o‘rganilmoqda.
Kun.uz nashrining qo‘shimcha qilishicha, ushbu maktabda o‘tgan yili ham erta tug‘uruq holati kuzatilgan. O‘shanda maktabning 10-sinf o‘quvchisi ona bo‘lgan. Hozirda bu o‘quvchi 11-sinfda tahsil olmoqda.

Ученица 8-го класса родила ребёнка
По его словам, у ученика 8-го класса общеобразовательной школы No15 района родился ребенок. Это подтвердил Сарвар Очилов, начальник отдела дошкольного и школьного образования Карманинского района.
По словам Сарвара Очилова, в настоящее время ситуация расследуется прокуратурой. Вопрос о том, останется ли директор школы Юлдуз Уракова на работе, будет рассмотрен.
Выяснилось, что по распоряжению директора школы, даже если ученица, ставшая матерью, не посещала школу, ей ставили оценки по некоторым предметам.
Ответственными лицами областного управления дошкольного и школьного образования в настоящее время изучаются доводы о том, что учителя по некоторым предметам ставили оценки ученикам, которые не посещали занятия.
Источник Kun.uz добавил, что в прошлом году в этой школе также наблюдались случаи преждевременных родов. Тогда ученица 10-го класса школы стала матерью. В настоящее время этот ученик учится в 11 классе.