8-sinf o‘quvchisi “Yosh kitobxon”da qatnashib, mashina yutib oldi
“Yosh kitobxon” tanlovining 2024-yilgi mavsumi respublika final bosqichi 24-31-mart kunlari Andijon viloyati, Marhamat tumani “Yoshlar kutubxonasi”da o‘tkazilishi reja qilingandi.
Tanlovda 10-14 yosh toifasidagi bilimdonlar 5 ta shart bo‘yicha qizg‘in bahslarda bellashdilar. Har bir shartda qatnashchilar o‘z aql-idroki va tezkor fikrlash qobiliyatlarini sinovdan o‘tkazdilar.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning 8-sinf o‘quvchisi Dilbarxon Haydarova 356,7 ball bilan 1-o‘rinni qo‘lga kiritib, “Chazor” elektromobilini qo‘lga kiritdi.
Shuningdek, 334.7 ball bilan ikkinchi o‘rinni egallagan Gulmira Norpo‘latova (Samarqand) 75 mln so‘m pul mukofoti bilan, 321 ball bilan uchinchi o‘rinni egallagan Nastarin Ibrohimova (Navoiy) 50 mln so‘m pul mukofoti bilan taqdirlandi.
Qolgan ishtirokchilarning barchasi 10 mln so‘mdan pul mukofoti bilan taqdirlanadi.