“Zakovat”da g'olib bo'lgan maktab o'quvchilari jamoasiga 100 mln so‘m berildi
Joriy yilning 14-aprel sanasidan boshlab maktablar o‘rtasida “Zakovat” musobaqasiga start berilgandi. 14-aprelidan 18-apreligacha har kuni butun respublika hududida musobaqaning tuman (shahar) bosqichi bo‘lib o‘tgandi.
Tuman (shahar) bosqichida dastlabki uchta o‘rinni egallagan jamoalar hududiy bosqichda ishtirok etishdi. Hududiy bosqichda dastlabki uchta o‘rinni egallagan jamoalar esa respublika bosqichida ishtirok etdi.
Bunda musobaqaning tuman (shahar) va hududiy bosqichlari jami 30 ta savoldan iborat bo‘lgan uch turda o‘tkazildi. Musobaqaning respublika bosqichi esa jami 48 ta savoldan iborat bo‘lgan to‘rt turda o‘tkazildi.

Объявлены победители конкурса "Заковат" среди школьников
С 14 апреля этого года стартовал конкурс "Заковат" среди школ. С 14 по 18 апреля ежедневно по всей республике проходил районный (городской) этап соревнований.
Команды, занявшие первые три места на районном (городском) этапе, приняли участие в региональном этапе. Команды, занявшие первые три места на региональном этапе, приняли участие в республиканском этапе.
При этом районный (городской) и региональный этапы соревнований проводились в трех турах, состоящих из 30 вопросов. Республиканский этап соревнований проходил в четырех турах, состоящих из 48 вопросов.
По итогам соревнований, прошедших в условиях жесткой конкуренции, призовые места заняли следующие команды: