15:03 / 11.02.2026 6.69k
Joriy yilning 12-fevral kunidan boshlab “Kelajak” markazlarining umumiy o‘rta ta’lim maktablaridagi maktab maslahatchisi lavozimi uchun suhbat jarayonlari o‘tkaziladi. Bu haqda Respublika Kelajak markazi ma’lum qildi.
Talabgorlar tanlov.uzedu.uz platformasi orqali shaxsiy kabinetidan suhbat jarayonlarining kuni va vaqti bilan tanishishi mumkin.
Tanlovning suhbat bosqichida nomzodlarning
• o‘quvchilarni qo‘llab-quvvatlash, kasbga yo‘naltirish, oliygohlarga yo‘naltirish, loyiha, trening va tarmoq to‘garaklarini tashkil etish, sohaga doir istiqboldagi rejalari va muammoli vaziyatlarda qaror qabul qilish va ijtimoiy-madaniy ko‘nikmalari baholanadi;
• suhbat bosqichida talabgorlarga 5 ta savoldan iborat bilet tanlash imkoni beriladi va unga tayyorlanish uchun 10 daqiqa vaqt ajratiladi (zarurat tug‘ilsa, suhbat davomida qo‘shimcha savollar berilishi mumkin).
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning 16-17-yanvar kunlari “Kelajak” markazlarining umumiy o‘rta ta’lim maktablaridagi maktab maslahatchisi lavozimi uchun test sinovlari bo‘lib o‘tadi.
Maktab maslahatchisi lavozimi, ishga kirish tartibi va suhbat bosqichlari haqida to‘liq ma’lumotni “Ta’lim tahlili” ko‘rsatuvining 2-sonini tomosha qilib, bilib olishingiz mumkin.

15:03 / 11.02.2026 7.54k
Starting from February 12 of this year, interviews will be held for the position of school advisor in general secondary schools of the "Kelajak" centers. This was reported by the Republican Center "Kelajak."
Applicants can familiarize themselves with the date and time of the interview process from their personal account through the tanlov.uzedu.uz platform.
Candidates at the interview stage of the competition
Assessment of student support, career guidance, university orientation, organization of project, training and network clubs, future plans in the field, decision-making and socio-cultural skills in problem situations;
at the interview stage, applicants are given the opportunity to choose a ticket consisting of 5 questions, and 10 minutes are allocated for preparation (if necessary, additional questions can be asked during the interview).
We remind you that on January 16-17 of this year, the "Kelajak" centers will hold test trials for the position of school counselor in general secondary schools.
You can find out more about the position of school counselor, the procedure for getting a job, and the stages of the interview by watching the 2nd episode of the program "Educational Analysis."