15:03 / 11.02.2026 6.69k
Joriy yilning 12-fevral kunidan boshlab “Kelajak” markazlarining umumiy o‘rta ta’lim maktablaridagi maktab maslahatchisi lavozimi uchun suhbat jarayonlari o‘tkaziladi. Bu haqda Respublika Kelajak markazi ma’lum qildi.
Talabgorlar tanlov.uzedu.uz platformasi orqali shaxsiy kabinetidan suhbat jarayonlarining kuni va vaqti bilan tanishishi mumkin.
Tanlovning suhbat bosqichida nomzodlarning
• o‘quvchilarni qo‘llab-quvvatlash, kasbga yo‘naltirish, oliygohlarga yo‘naltirish, loyiha, trening va tarmoq to‘garaklarini tashkil etish, sohaga doir istiqboldagi rejalari va muammoli vaziyatlarda qaror qabul qilish va ijtimoiy-madaniy ko‘nikmalari baholanadi;
• suhbat bosqichida talabgorlarga 5 ta savoldan iborat bilet tanlash imkoni beriladi va unga tayyorlanish uchun 10 daqiqa vaqt ajratiladi (zarurat tug‘ilsa, suhbat davomida qo‘shimcha savollar berilishi mumkin).
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning 16-17-yanvar kunlari “Kelajak” markazlarining umumiy o‘rta ta’lim maktablaridagi maktab maslahatchisi lavozimi uchun test sinovlari bo‘lib o‘tadi.
Maktab maslahatchisi lavozimi, ishga kirish tartibi va suhbat bosqichlari haqida to‘liq ma’lumotni “Ta’lim tahlili” ko‘rsatuvining 2-sonini tomosha qilib, bilib olishingiz mumkin.

С 12 февраля текущего года будут проводиться собеседования на должность школьного консультанта в общеобразовательных школах центров "Келажак." Об этом сообщил Республиканский центр "Келажак."
Претенденты могут ознакомиться с датой и временем собеседования через свой личный кабинет на платформе tanlov.uzedu.uz.
На этапе собеседования отбора кандидатов
поддержка учащихся, профориентация, университетская ориентация, организация проектных, тренинговых и сетевых кружков, перспективные планы в этой области и оценка социально-культурных навыков и принятия решений в проблемных ситуациях;
на этапе собеседования претендентам предоставляется возможность выбрать билет, состоящий из 5 вопросов, и на подготовку к нему отводится 10 минут (при необходимости во время собеседования могут быть заданы дополнительные вопросы).
Напоминаем, что 16-17 января текущего года пройдут тестовые испытания на должность школьного консультанта в общеобразовательных школах центров "Келажак."
Полную информацию о должности школьного консультанта, порядке приема на работу и этапах собеседования вы можете узнать, посмотрев 2-й выпуск программы "Анализ образования."
Maktab maslahatchisi lavozimiga ariza topshirolmaganlar nima qilsa bo‘ladi?
Men maktab maslahatchisi lavozimiga ishga o‘tmoqchi edim. Lekin ariza topshirishga ulgurmay qolgandim. Endi nima qilsam bo‘ladi?
Joriy yilning 16-17-yanvar kunlari “Kelajak” markazlarining umumiy o‘rta ta’lim maktablaridagi maktab maslahatchisi lavozimi uchun test sinovlari bo‘lib o‘tadi.
Приказом Министра дошкольного и школьного образования No 431 от 18 ноября 2025 года приказ Министерства народного образования No 406 от 28 декабря 2019 года был пересмотрен.