Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining xabar berishicha, Termiz shahrida joylashgan Surxon arena maydonida o‘quvchi qizlar o‘rtasida futbol bo‘yicha “Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri kubogi” musobaqasi o‘tkazildi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, “Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri kubogi” musobaqasida:
- 1-o‘rin — Surxondaryo viloyati, Boysun tumani, 30-maktab jamoasi;
- 2-o‘rin — Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Bo‘zatov tumani, 10-maktab jamoasi;
- 3-o‘rin — Surxondaryo viloyati, Qumqo‘rg‘on tumani, 42-maktab jamoasi egalladi.
G‘oliblarni taqdirlash marosimida Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri E’zoza Karimova, Sport vaziri Adxam Ikramov, viloyat hokimligi, hamkor tashkilotlar mas’ullari, ishtirokchi o‘quvchi qizlar hamda ularning ota-onalari, keng jamoatchilik vakillari qatnashdi.
Musobaqa Nizomiga ko‘ra, “Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri kubogi” musobaqasi respublika bosqichida:
- 1-o‘rinni qo‘lga kiritgan Surxondaryo viloyati, Boysun tumani, 30-maktab jamoasi — “Damas” avtomashinasi va 250 mln so‘m;
- 2-o‘rinni qo‘lga kiritgan Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Bo‘zatov tumani, 10-maktab jamoasi — “Damas” avtomashinasi va 200 mln so‘m;
- 3-o‘rinni qo‘lga kiritgan Surxondaryo viloyati, Qumqo‘rg‘on tumani, 42-maktab jamoasi “Damas” avtomashinasi va 150 mln so‘m pul mukofotlari bilan taqdirlandi.
Shuningdek, qolgan jamoalarga Sport vazirligi tomonidan vorkaut maydonchasini qurib berish bo‘yicha vaucher, 50 mln so‘mdan pul mukofoti, Davlat xavfsizlik xizmati va O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi tomonidan 800 mln so‘m qiymatga ega futbol koptoklari (har bir jamoaga 50 donadan) hamda boshqa qimmatbaho sovg‘alar berildi.

12:36 / 30.03.2026 4.05k
По сообщению Министерства дошкольного и школьного образования, на арене "Сурхан Арена," расположенной в Термезе, состоялись соревнования по футболу "Кубок министра дошкольного и школьного образования" среди школьниц.
По итогам соревнований "Кубок министра дошкольного и школьного образования":
• 1 место - команда школы No 30 Байсунского района Сурхандарьинской области;
• 2 место - Республика Каракалпакстан, Бозатауский район, команда школы No 10;
• 3-е место заняла команда школы No 42 Кумкурганского района Сурхандарьинской области.
В церемонии награждения победителей приняли участие Министр дошкольного и школьного образования Эъзоза Каримова, Министр спорта Адхам Икрамов, представители областной администрации, партнерских организаций, участвующие школьницы и их родители, а также представители широкой общественности.
Согласно Положению о соревнованиях, на республиканском этапе соревнования "Кубок министра дошкольного и школьного образования":
• 1-е место заняла команда школы No30 Байсунского района Сурхандарьинской области - автомобиль "Дамас" и 250 млн сумов;
• Республика Каракалпакстан, Бозатауский район, команда школы No10, занявшая 2-е место - автомобиль "Дамас" и 200 млн сумов;
• Команда школы No42 Кумкурганского района Сурхандарьинской области, занявшая 3-е место, была награждена автомобилем "Дамас" и денежными призами в размере 150 миллионов сумов.
Кроме того, остальные команды получили ваучеры от Министерства спорта на строительство воркаут-площадки, денежный приз в размере 50 миллионов сумов, футбольные мячи на сумму 800 миллионов сумов (по 50 на каждую команду) от Службы государственной безопасности и Ассоциации футбола Узбекистана, а также другие ценные подарки.