Xalqtaliminfo.uz sayti internet jurnalistikasi yo‘nalishida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi
Farg‘onada O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 33 yilligi bayrami arafasida an’anaviy “Eng ulug‘, eng aziz” ko‘rik tanlovi o‘tkazildi.
Unda bosma nashrlar, televideniye, radio, internet jurnalistikasi, shoir va yozuvchilarning badiiy asarlari, rassom va dizaynerlarning ijodiy ishlari sarhisob qilindi.
Tanlov hay’ati a’zolari bosma OAV xodimlarining jurnalistik ishlari, televideniye va radio ijodkorlarining materiallari, internet jurnalistikasi, publitsistik janrdagi kitoblar, yozuvchi va shoirlarning badiiy asarlari, tasviriy san’at, foto va dizayn ishlari bilan tanishib chiqib, g‘olib va sovrindorlar nomini aniqladi.
Sarhisob natijalariga ko‘ra, xalqtaliminfo.uz sayti “Internet jurnalistika ishlari” nominatsiyasida Farg‘ona viloyati miqyosida 1-o‘ringa loyiq deb topildi.
Shundan so‘ng, xalqtaliminfo.uz tahririyati direktori Ulug‘bek Po‘latov saytda e’lon qilingan materiallar uchun Farg‘ona viloyati hokimi Xayrulla Bozorov tomonidan I darajali diplom hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.
“Internet saytimiz va mening jurnalistik faoliyatim e’tirofi katta motivatsiya berdi. Bundan ruhlanib, internet nashrimiz yoniga ta’lim yo‘nalishidagi jurnal ham tashkil etaman”, – deydi internet jurnalistikasi nominatsiyasi g‘olibi xalqtaliminfo.uz sayti rahbari Ulug‘bek Po‘latov.
Ma’lumot uchun: Ayni vaqtda xalqtaliminfo.uz sayti Toshkent shahrida faoliyat olib bormoqda, tahririyatning yuridik manzili esa Farg‘ona viloyatida joylashgan.
“Xalq ta’limi Info” tahririyatining O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi bilan olib borayotgan faol hamkorligi yuqori baholandi.

Сайт Xalqtaliminfo.uz занял первое место в области интернет-журналистики
В Фергане в преддверии празднования 33-летия независимости Республики Узбекистан был проведен традиционный смотр-конкурс "Самый великий, самый дорогой."
В нем были подведены итоги работы печатных изданий, телевидения, радио, интернет-журналистики, художественных произведений поэтов и писателей, творческих работ художников и дизайнеров.
Члены конкурсной комиссии ознакомились с журналистскими работами работников печатных СМИ, материалами творческих работников телевидения и радио, интернет-журналистикой, книгами публицистического жанра, художественными произведениями писателей и поэтов, изобразительным искусством, фото и дизайном, определили имена победителей и призеров.
По итогам подведения итогов, сайт xalqtaliminfo.uz занял 1-е место в Ферганской области в номинации "Дела интернет-журналистики."
После этого директор редакции xalqtaliminfo.uz Улугбек Пулатов был награжден дипломом I степени и памятными подарками от хокима Ферганской области Хайруллы Бозорова за опубликованные на сайте материалы.
"Признание нашего интернет-сайта и моей журналистской деятельности дало большую мотивацию. Ободренный этим, я организую рядом с нашим интернет-изданием журнал образовательного направления," - сказал руководитель сайта xalqtaliminfo.uz Улугбек Пулатов, победитель в номинации интернет-журналистика.
Для справки: В настоящее время сайт xalqtaliminfo.uz работает в городе Ташкенте, но юридический адрес редакции находится в Ферганской области.