Xalqtaliminfo.uz sayti internet jurnalistikasi yo‘nalishida birinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi
Farg‘onada O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 33 yilligi bayrami arafasida an’anaviy “Eng ulug‘, eng aziz” ko‘rik tanlovi o‘tkazildi.
Unda bosma nashrlar, televideniye, radio, internet jurnalistikasi, shoir va yozuvchilarning badiiy asarlari, rassom va dizaynerlarning ijodiy ishlari sarhisob qilindi.
Tanlov hay’ati a’zolari bosma OAV xodimlarining jurnalistik ishlari, televideniye va radio ijodkorlarining materiallari, internet jurnalistikasi, publitsistik janrdagi kitoblar, yozuvchi va shoirlarning badiiy asarlari, tasviriy san’at, foto va dizayn ishlari bilan tanishib chiqib, g‘olib va sovrindorlar nomini aniqladi.
Sarhisob natijalariga ko‘ra, xalqtaliminfo.uz sayti “Internet jurnalistika ishlari” nominatsiyasida Farg‘ona viloyati miqyosida 1-o‘ringa loyiq deb topildi.
Shundan so‘ng, xalqtaliminfo.uz tahririyati direktori Ulug‘bek Po‘latov saytda e’lon qilingan materiallar uchun Farg‘ona viloyati hokimi Xayrulla Bozorov tomonidan I darajali diplom hamda esdalik sovg‘alar bilan taqdirlandi.
“Internet saytimiz va mening jurnalistik faoliyatim e’tirofi katta motivatsiya berdi. Bundan ruhlanib, internet nashrimiz yoniga ta’lim yo‘nalishidagi jurnal ham tashkil etaman”, – deydi internet jurnalistikasi nominatsiyasi g‘olibi xalqtaliminfo.uz sayti rahbari Ulug‘bek Po‘latov.
Ma’lumot uchun: Ayni vaqtda xalqtaliminfo.uz sayti Toshkent shahrida faoliyat olib bormoqda, tahririyatning yuridik manzili esa Farg‘ona viloyatida joylashgan.
“Xalq ta’limi Info” tahririyatining O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi bilan olib borayotgan faol hamkorligi yuqori baholandi.

The website "Xalqtaliminfo.uz" was awarded the first place in the field of internet journalism
On the eve of the 33rd anniversary of the independence of the Republic of Uzbekistan, a traditional "The Greatest, the Most Precious" competition was held in Fergana.
It summarizes print publications, television, radio, internet journalism, artistic works of poets and writers, creative works of artists and designers.
The members of the selection committee got acquainted with the journalistic works of print media workers, materials of television and radio creators, Internet journalism, books in the journalistic genre, artistic works of writers and poets, fine arts, photo and design works, and determined the winners and prize winners.
According to the results of the survey, the website xalqtaliminfo.uz was awarded 1st place in the category of "Internet journalism."
After that, the director of the editorship of xalqtaliminfo.uz, Ulugbek Pulatov, was awarded a diploma of the 1st degree and memorable gifts from the khokim of Fergana region Khayrulla Bozorov for the materials published on the website.
"The recognition of our website and my journalistic activity gave me great motivation. Inspired by this, I will organize an educational magazine next to our online publication," said Ulugbek Pulatov, the head of the website xalqtaliminfo.uz, the winner of the Internet journalism nomination.
For reference: Currently, the website xalqtaliminfo.uz operates in the city of Tashkent, but the legal address of the editorial office is located in the Fergana region.