Vazirning birinchi o‘rinbosari Usmon Sharifxodjayevga davlat mukofoti berildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli Farmoniga ko‘ra, Mustaqilligimizning o‘ttiz uch yilligi munosabati bilan Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari Usmon Sharifxodjayev “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlandi.
Shuningdek, davlat mukofoti bilan taqdirlanganlar orasida bir qancha pedagog va tarbiyachilar ham mavjud:
“Mehnat shuhrati” ordeni bilan — Aloxon Abdualimov — Namangan viloyati, Davlatobod tumanidagi 81-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi;
“Do‘stlik” ordeni bilan — Marg‘uba Gulamova —Toshkent shahridagi 77-ixtisoslashtirilgan ko‘zi ojizlar maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi,
“Do‘stlik” ordeni bilan — Liliya Tovstenko  — Buxoro shahridagi 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi
II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan — Zulfiya Kuziyeva —  Sirdaryo viloyati, Sayxunobod tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi,
II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan — Donaxon Maxkamova —  Farg‘ona viloyati, Furqat tumanidagi 2-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi.

According to the relevant Decree of the President of the Republic of Uzbekistan, on the occasion of the thirty-third anniversary of our independence, the First Deputy Minister of Preschool and School Education, Usman Sharifkhodjayev, was awarded the "For Loyal Services" medal.
There are also a number of pedagogues and educators among those awarded with the state award.
With the Order of "Labor Glory" - Alokhan Abdualimov - history teacher of the 81st general secondary school in Davlatabad district, Namangan region;
With the Order of "Friendship" - Marguba Gulamova - native language and literature teacher of the 77th specialized boarding school for the blind in Tashkent,
With the Order of "Friendship" - Liliya Tovstenko - teacher of Russian language and literature at the 21st general secondary school in Bukhara
With the order "For a healthy generation" of the 2nd degree - Zulfia Kuziyeva - mathematics teacher of the 3rd general secondary school in Saykhunabad district, Syrdarya region,
With the order "For a healthy generation" of the 2nd degree - Donakhon Makhkamova - educator of the 2nd preschool education organization in Furqat district, Fergana region.