Vazirning birinchi o‘rinbosari Usmon Sharifxodjayevga davlat mukofoti berildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli Farmoniga ko‘ra, Mustaqilligimizning o‘ttiz uch yilligi munosabati bilan Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari Usmon Sharifxodjayev “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan taqdirlandi.
Shuningdek, davlat mukofoti bilan taqdirlanganlar orasida bir qancha pedagog va tarbiyachilar ham mavjud:
“Mehnat shuhrati” ordeni bilan — Aloxon Abdualimov — Namangan viloyati, Davlatobod tumanidagi 81-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi;
“Do‘stlik” ordeni bilan — Marg‘uba Gulamova —Toshkent shahridagi 77-ixtisoslashtirilgan ko‘zi ojizlar maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi,
“Do‘stlik” ordeni bilan — Liliya Tovstenko  — Buxoro shahridagi 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi
II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan — Zulfiya Kuziyeva —  Sirdaryo viloyati, Sayxunobod tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi,
II darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan — Donaxon Maxkamova —  Farg‘ona viloyati, Furqat tumanidagi 2-maktabgacha ta’lim tashkiloti tarbiyachisi.

Первый заместитель министра Усман Шарифходжаев награжден государственной наградой
Согласно соответствующему Указу Президента Республики Узбекистан, по случаю тридцать третьей годовщины нашей независимости первый заместитель министра дошкольного и школьного образования Усман Шарифходжаев награжден медалью «За верные заслуги».
Среди награжденных государственной наградой также ряд педагогов и педагогов.
Орденом «Трудовой Славы» – Алохан Абдуалимов – учитель истории 81-й общеобразовательной школы Давлатабадского района Наманганской области;
Орденом «Дружбы» – Маргуба Гуламова – учитель родного языка и литературы 77-й специализированной школы-интерната для слепых города Ташкента,
Орденом «Дружбы» – Лилия Товстенко – учительница русского языка и литературы 21-й общеобразовательной школы г. Бухары
Орденом «За здоровое поколение» 2 степени – Зульфия Кузиева – учитель математики 3-й общеобразовательной школы Сайхунабадского района Сырдарьинской области,
Орденом «За здоровое поколение» 2-й степени – Донахон Махкамова – воспитатель 2-й организации дошкольного образования Фуркатского района Ферганской области.