O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti qarori bilan Karimov Sherzod Abdurasulovich Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Bugun Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligida tashkiliy masalaga doir yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi mas’ul xodimlari, Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri Hilola Umarova hamda vazirlik mutasaddilari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli qarori o‘qib eshittirildi. Unga ko‘ra hozirga qadar Vazirlar Mahkamasi “Mahalla yettiligi”, yoshlar siyosati va ma’naviyat masalalari departamenti Yoshlar siyosati, maktabgacha va maktab ta’limi, sog‘liqni saqlash va ma’naviyat masalalari bo‘limi boshlig‘i lavozimida ishlab kelgan Karimov Sherzod Abdurasulovich Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlanganligi ma’lum qilindi.
Sh.Karimov 2006-2012-yillarda xalq ta’limi tizimida, 2012-2018-yillarda o‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi tizimida ishlagan.
2018-2024-yillarda Vazirlar Mahkamasi ta’lim, ijtimoiy rivojlanish masalalari departamenti, kotibiyati bo‘limida yetakchi, bosh mutaxassis, sho‘ba mudiri, kotibiyati mudirining o‘rinbosari lavozimlarida faoliyat yuritgan.
U 2024-yil 28-fevraldan bugungacha Vazirlar Mahkamasi “Mahalla yettiligi”, yoshlar siyosati va ma’naviyat masalalari departamenti Yoshlar siyosati, maktabgacha va maktab ta’limi, sog‘liqni saqlash va ma’naviyat masalalari bo‘limi boshlig‘i lavozimida ishlayotgan edi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning 18-oktyabr kuni 2020-yildan buyon vazirning birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlab kelgan Usmon Sharifxodjayev boshqa ishga o‘tganligi munosabati bilan lavozimidan ozod qilingandi.

21:03 / 30.10.2024 4.37k
By the decision of the President of the Republic of Uzbekistan, Karimov Sherzod Abdurasulovich was appointed as the first deputy minister of preschool and school education.
Today, the Ministry of Preschool and School Education held a meeting on organizational issues. Officials of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan, Minister of Preschool and School Education Hilola Umarova and officials of the Ministry took part in it.
The relevant decision of the President of the Republic of Uzbekistan was read out at the meeting. According to him, until now, Karimov worked as the head of the Youth Policy, Pre-school and School Education, Health and Spiritual Affairs Department of the Cabinet of Ministers "Mahalla Yettiligi", Department of Youth Policy and Spiritual Affairs. It was announced that Sherzod Abdurasulovich was appointed as the first deputy minister of preschool and school education.
Sh. Karimov worked in the public education system in 2006-2012, in the secondary special vocational education system in 2012-2018.
In 2018-2024, he worked as a leader, chief specialist, head of the branch, deputy head of the secretariat of the Department of Education and Social Development of the Cabinet of Ministers.
From February 28, 2024 to today, he is working as the head of the Department of Youth Policy, Pre-school and School Education, Health and Spiritual Affairs of the Cabinet of Ministers "Makhalla Yettilig", Department of Youth Policy and Spiritual Affairs was
We remind you that on October 18 of this year, Usman Sharifkhodjayev, who has been working as the first deputy minister since 2020, was released from his position due to his transfer to another job.