O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti qarori bilan Karimov Sherzod Abdurasulovich Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Bugun Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligida tashkiliy masalaga doir yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Unda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi mas’ul xodimlari, Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri Hilola Umarova hamda vazirlik mutasaddilari ishtirok etdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli qarori o‘qib eshittirildi. Unga ko‘ra hozirga qadar Vazirlar Mahkamasi “Mahalla yettiligi”, yoshlar siyosati va ma’naviyat masalalari departamenti Yoshlar siyosati, maktabgacha va maktab ta’limi, sog‘liqni saqlash va ma’naviyat masalalari bo‘limi boshlig‘i lavozimida ishlab kelgan Karimov Sherzod Abdurasulovich Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining birinchi o‘rinbosari lavozimiga tayinlanganligi ma’lum qilindi.
Sh.Karimov 2006-2012-yillarda xalq ta’limi tizimida, 2012-2018-yillarda o‘rta maxsus, kasb-hunar ta’limi tizimida ishlagan.
2018-2024-yillarda Vazirlar Mahkamasi ta’lim, ijtimoiy rivojlanish masalalari departamenti, kotibiyati bo‘limida yetakchi, bosh mutaxassis, sho‘ba mudiri, kotibiyati mudirining o‘rinbosari lavozimlarida faoliyat yuritgan.
U 2024-yil 28-fevraldan bugungacha Vazirlar Mahkamasi “Mahalla yettiligi”, yoshlar siyosati va ma’naviyat masalalari departamenti Yoshlar siyosati, maktabgacha va maktab ta’limi, sog‘liqni saqlash va ma’naviyat masalalari bo‘limi boshlig‘i lavozimida ishlayotgan edi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yilning 18-oktyabr kuni 2020-yildan buyon vazirning birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlab kelgan Usmon Sharifxodjayev boshqa ishga o‘tganligi munosabati bilan lavozimidan ozod qilingandi.

Решением Президента Республики Узбекистан Каримов Шерзод Абдурасулович назначен первым заместителем министра дошкольного и школьного образования.
Сегодня в Министерстве дошкольного и школьного образования состоялось совещание по организационным вопросам. В нем приняли участие должностные лица Кабинета Министров Республики Узбекистан, министр дошкольного и школьного образования Хилола Умарова и должностные лица министерства.
На заседании было зачитано соответствующее решение Президента Республики Узбекистан. По его словам, до сих пор Каримов работал начальником управления молодежной политики, дошкольного и школьного образования, здравоохранения и духовной жизни Кабмина "Махалла Йетлиги", сообщается в сообщении. что Шерзод Абдурасулович назначен первым заместителем министра дошкольного и школьного образования.
Ш. Каримов работал в системе государственного образования в 2006-2012 годах, в системе среднего специального профессионального образования в 2012-2018 годах.
В 2018-2024 годах работал руководителем, главным специалистом, руководителем филиала, заместителем заведующего секретариатом Департамента образования и социального развития Кабинета Министров.
С 28 февраля 2024 года по сегодняшний день работает начальником управления молодёжной политики, дошкольного и школьного образования, здравоохранения и духовной жизни Кабинета Министров «Махалла Йеттилиг», отдел молодёжной политики и духовных дел был
Напоминаем, что 18 октября текущего года Усман Шарифходжаев, работающий первым заместителем министра с 2020 года, был освобожден от должности в связи с переходом на другую работу.