A.Avloniy nomidagi malaka oshirish institutiga prorektor tayinlandi
Xakimova Dildoraxon Mashrabjonovna — Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘iga muvofiq, A.Avloniy nomidagi pedagogik mahorat milliy institutining Akademik faoliyat bo‘yicha birinchi prorektori lavozimiga tayinlandi.
Dildoraxon Xakimova Andijon davlat universitetini tamomlagan. Pedagogika fanlari doktori (DSc), dotsent. Ta’limdagi mehnat faoliyatini 2007-yilda Namangan muhandislik pedagogika institutida o‘qituvchilikdan boshlagan.
2016-2019-yillarda T.N.Qori Niyoziy nomidagi O‘zbekiston pedagogika fanlari ilmiy-tadqiqot institutida tayanch doktorant, katta ilmiy xodim sifatida faoliyat yuritgan.
2019-2021-yillarda A.Avloniy nomidagi institutda “Ta’limni boshqarish nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi dotsenti, 2021-2024-yillarda Toshkent shahar pedagoglarni yangi metodikalarga o‘rgatish milliy markazida kafedra mudiri lavozimida faoliyat olib borgan.
Tayinlovga qadar A.Avloniy nomidagi pedagogik mahorat milliy institutida “Ijtimoiy va amaliy fanlar metodikasi” kafedrasi mudiri lavozimida faoliyat yuritgan.
Ma’lumot uchun: Avvalroq ushbu lavozimda ishlagan Kazakova Saxiba Abdurayimovna Kasbiy ta’lim agentligi huzuridagi Kasbiy ta’limni rivojlantirish instituti direktori lavozimiga tayinlanganligi sababli, egallab turgan lavozimidan ozod qilingandi.
5 oy avvalroq u Prezident Administratsiyasi rahbarining ta’limni isloh qilish bo‘yicha o‘rinbosari bo‘linmasi loyiha koordinatori lavozimiga ishga o‘tgandi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’lim vaziri Kojabayeva Gulistan Talasbayevna boshqa ishga o‘tganligi munosabati bilan lavozimidan ozod qilindi.
Hududiy “Kelajak” markazlariga direktorlar tayinlandi
Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri E’zoza Karimovaning tegishli buyrug‘i bilan Respublika “Kelajak markazi” hududiy markaz rahbarlari tayinlandi.
Yangi tashkil etilgan Respublika “Kelajak markazi”ga direktor tayinlandi
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘i bilan Xoldarova Indira Abdukarimovna — Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi huzuridagi Respublika “Kelajak markazi” direktori lavozimiga tayinlandi.