Xabaringiz bor, joriy yilning 12-fevral kuni Vazirlar Mahkamasining 87-sonli qarori bilan “Davlat umumiy o‘rta ta’lim tashkilotlari pedagog kadrlarini kasbiy sertifikatlash bo‘yicha davlat xizmatlarini ko‘rsatishning ma’muriy reglamenti” tasdiqlandi.
Unga ko‘ra 2024/2025-o‘quv yilidan boshlab bosqichma-bosqich maktablarda faoliyat yuritib kelayotgan, tegishli malaka toifasiga ega bo‘lmagan pedagog kadrlarni kasbiy sertifikatlash test sinovlariga jalb qilish belgilandi.
Bunda nazorat test sinovidan 56 va undan yuqori ball to‘plagan talabgor nazorat test sinovidan o‘tgan hisoblanadi.
Testdan o‘tolmagan pedagog kadrlar uchun navbatdan tashqari test sinovi har yili yangi o‘quv yili boshlangunga qadar tashkil etiladi.
16:50 / 29.01.2025
Poytaxt maktablarida milliy libos kiyish majburiy etib belgilandi...mi?
11:15 / 29.01.2025
2025-yil 1-iyundan maktab direktor o‘rinbosari lavozimlaridan biri tugatiladi
Attestatsiyada 86 ball olgan barcha pedagoglarga 70 fozilik ustama avtomatik tarzda tayinlanadimi?
Pedagoglarga 70 foizlik ustama to‘lash tartibi hali to‘liq ishlab chiqilmagan
10:34 / 17.01.2025
Musiqa va jismoniy tarbiya fani o‘qituvchilariga yangi tartibda toifa berish tartibi qachondan boshlanadi?
Vazirliklarga uch oy muddatda yangi tartibini ishlab chiqish vazifasi qo‘yilgan
11:15 / 16.01.2025
O‘qituvchi navbatdan tashqari attestatsiyadan o‘tolmasa, amaldagi toifasi tushiriladimi?
Pedagoglar o‘z xohishiga ko‘ra navbatdan tashqari attestatsiyadan o‘tishi mumkin
00:58 / 21.12.2024
Endilikda C1 sertifikatiga ega bo'lgan boshqa o'qituvchilarga ham attestatsiyada 80 ball berilishi mumkin

С сентября 2024 года неклассифицированные преподаватели будут участвовать в профессиональных аттестационных испытаниях.
18:04 / 17.02.2024
6.25k
Как известно, 12 февраля текущего года постановлением Кабинета Министров № 87 утвержден «Административный регламент оказания государственных услуг по профессиональной аттестации педагогических кадров государственных организаций общего среднего образования».
По его данным, начиная с 2024/2025 учебного года решено поэтапно привлекать к аттестационным испытаниям по профессиональной подготовке педагогический состав, работающий в школах, не имеющий соответствующей квалификационной категории.
При этом сдавшим контрольное испытание считается кандидат, набравший 56 и более баллов по контрольному тесту.
Ежегодно перед началом нового учебного года для ППС, не сдавших тестирование, организуется внеочередное тестирование.
14:16 / 30.01.2025
10:00 / 30.01.2025
Задержан человек, пообещавший получить ответы на тесты с национальным сертификатом
16:50 / 29.01.2025
Стало ли обязательным ношение национальной одежды в школах столицы?
Назначается ли автоматическая надбавка в размере 70 процентов всем педагогам, прошедшим аттестацию с 86 баллами?