1-sinf o‘quvchilari uchun fevral oyida qo‘shimcha bir haftalik ta’til beriladi
Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 15-martdagi 140-son qarori bilan tasdiqlangan “Umumiy o‘rta ta’lim to‘g‘risida”gi nizomning 26-bandiga ko‘ra 1-sinf o‘quvchilari uchun fevral oyi davomida qo‘shimcha bir haftalik ta’til berilishi belgilangan.
Ta’til fevral oyining aynan qaysi kunlariga to‘g‘ri kelishi hududiy maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi va bo‘linmalari tomonidan yoki har bir maktab pedagogik kengashi tomonidan mustaqil ravishda belgilanadi.
Maʼlumot uchun: Oʻquv yili umumtaʼlim muassasalarida 2-sentabrdan kelgusi yilning 25-mayiga qadar davom etadi va toʻrtta chorakka boʻlinadi. Bunda oʻquv yilining davomiyligi I sinflar uchun 33 haftani tashkil etadi.
14-yanvar kuni o‘qishmi yoki dam olish kunimi?
14-yanvar Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan dam olish kuni deb e’lon qilinganmi? Bu kuni ham dam olish kuni bo‘ladigan bo‘lsa, mavzularni jurnalga qanday tartibda yozamiz?
Родители предупреждены перед зимними каникулами
Государственная служба безопасности дорожного движения обратилась к родителям.
Министерство заявило, что школы не смогут перейти на 5-дневный режим
Шесть лет назад министерство перечисляло почти те же проблемы и заявляло, что перевести школы на 5-дневную систему обучения невозможно.
Сокращаются ли летние каникулы в школах?
Распространилась информация о том, что в Узбекистане рассматривается предложение о сокращении 3-месячных летних каникул, предоставляемых учащимся в школах, до 1,5 месяцев.