11:04 / 19.12.2024 1.74k
Joriy yilning 17-dekabr kuni Namangan viloyati Chortoq tumani 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori mazkur ta’lim muassasasida qimor o‘yini tashkil qilgani aniqlandi. Bu haqda Namangan viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi Axborot xizmati xabar berdi.
Xabarda keltirilishicha, holat Chortoq tumani IIB xodimlari tomonidan o‘tkazilgan reyd tadbiri davomida aniqlangan.
Ta’lim muassasasi maxsus reyd tadbiri davomida borib o‘rganilganda 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori o‘z xizmat xonasida qimor o‘yini tashkil etib, sheriklari bilan o‘ynayotgan bo‘lgan.
Hozirda holat yuzasidan tuman IIB tomonidan tergovga qadar surishtiruv ishlari olib borilmoqda. Tashkilotda o‘rnatilgan ichki mehnat tartib qoidalarini qo‘pol ravishda buzganligi uchun maktab direktori bilan tuzilgan mehnat shartnomasi ish beruvchi tashabbusiga ko‘ra bir tomonlama bekor qilingan, deyiladi Axborot xizmati xabarida.

17 декабря текущего года было установлено, что директор средней общеобразовательной школы No8 Чартакского района Наманганской области организовал азартную игру в этом образовательном учреждении. Об этом сообщила пресс-служба Управления дошкольного и школьного образования Наманганской области.
Сообщается, что ситуация была выявлена в ходе рейда, проведенного сотрудниками УВД Чартакского района.
Когда образовательное учреждение было изучено в ходе специального рейда, директор 8-й общеобразовательной школы в своем служебном кабинете организовал азартную игру и играл с партнерами.
"В настоящее время по данному факту районным УВД проводится доследственная проверка. Трудовой договор, заключенный с директором школы за грубое нарушение правил внутреннего трудового распорядка, установленных в организации, был расторгнут в одностороннем порядке по инициативе работодателя," - говорится в сообщении пресс-службы.