Karimova E’zozxon Gapirjоnovna Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari — Nizomiy nomidagi O‘zbekiston milliy pedagogika universiteti rektori lavozimiga tayinlandi. Mazkur tayinlov Prezident Shavkat Mirziyoyev qarori bilan amalga oshirilgan.
E.Karimova bunga qadar Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi direktorining ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi vazifasida ishlab kelayotgandi.
E.Karimova 2021-yilda Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi bo‘limi boshlig‘i, 2021-2023-yillarda Prezident ta’lim muassasalari agentligi direktori maslahatchisi lavozimlarida ishlagan.
2023-2024-yillarda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi tizimidagi “Yangi O‘zbekiston” universitetining yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori vazifasida ham ishlagan.
E.Karimova O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 33 yilligi munosabati bilan Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi tomonidan “Ma’naviyat fidoyisi” ko‘krak nishoni hamda “O‘zbekiston konstitutsiyasining 30 yilligi” esdalik nishoni bilan taqdirlangan.

19:17 / 07.05.2025 5.60k
Previously, he worked as an advisor to the director of the Agency for Specialized Educational Institutions on issues of increasing the effectiveness of spiritual and educational work and ensuring compliance with the legislation on the state language.
In 2021, she worked as the head of a department of the Agency for the Development of Presidential, Creative and Specialized Schools, and in 2021-2023, as an advisor to the director of the Agency for Presidential Educational Institutions.
From 2023 to 2024, he also served as Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work at the "New Uzbekistan" University within the Ministry of Preschool and School Education.
In connection with the 33rd anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan, E. Karimova was awarded the "Ma'naviyat fidoyisi" badge and the commemorative badge "30th Anniversary of the Constitution of Uzbekistan" by the Republican Center for Spirituality and Enlightenment.
The Ministry of Preschool and School Education did not disclose information about E. Karimova's scientific activities.