Menejerlik kursida o'qiyotgan direktorlikka nomzodlar uchun uchrashuv tashkil etildi
Xabaringiz bor, Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, A.Avloniy nomidagi milliy-tadqiqot instituti tomonidan umumiy o‘rta taʼlim muassasasi direktori lavozimiga nomzodlarni tayyorlovchi menejerlik o‘quv kurslari olib borilmoqda.
Kecha “Xalq taʼlimi Info” tahririyati rahbari, Profi University rektori maslahatchisi Ulug‘bek Po‘latov tomonidan menejerlik kursida o‘qiyotgan direktorlikka nomzodlar bilan davra suhbati olib borildi.
Uchrashuvda ta’limdagi islohotlar va ularning mazmun-mohiyati hamda ta’lim sohasiga oid eng so‘ngi qabul qilingan normativ-hujjatlar haqida fikr almashildi. Uchrashuv so‘ngida esa ko‘pchilikni qiziqtirgan savollarga javob berildi.
Eslatib o‘tamiz, mazkur o‘quv kurslarining dastlabki bosqichi tajriba-sinov tariqasida 2023-yilning 5-27-iyun kunlari A.Avloniy nomidagi milliy-tadqiqot institutida o‘tkazildi hamda belgilangan o‘quv dasturlarini muvaffaqiyatli tugatgan 50 nafar bitiruvchilarga menejerlik sertifikati berildi. Ushbu tajriba-sinov tariqasida tashkil etilgan “Menejerlik o‘quv kursi”da Ulug‘bek Po‘latov trener sifatida ham ishtirok etgandi.
Joriy yilning 1-fevraldan esa poytaxtimizda joylashgan Toshkent xalqaro universiteti o‘quv binosida umumta‘lim muassasalari direktori lavozimiga nomzodlarni tayyorlaydigan menejerlik o‘quv kurslariga start berilgandi.
Menejerlik sertifikati
Ertadan boshlab menejerlik o‘quv kurslarida o'qish istagida bo'lgan direktorlikka nomzodlar uchun ro'yxatdan o'tish boshlanadi
Menejerlik o‘quv kurslarida o'qish istagida bo'lgan nomzodlar uchun ro'yxatdan o'tish ertadan, 16-yanvardan boshlanadi.
20:42 / 15.01.2024
Endi menejerlik kursida o'qib, sertifikat ololmagan direktorlarga yana bir bor imkoniyat beriladi
Amaldagi tartibga o‘zgartirishlar kiritildi
11:38 / 30.08.2024
2025-yildan bog‘cha direktorlariga ham menejerlik sertifikati beriladi, sentyabrdan esa 30 foizlik ustama joriy qilinadi

Организована встреча для кандидатов в директора, обучающихся на курсе менеджмента
Как известно, Министерство дошкольного и школьного образования, Национальный научно-исследовательский институт имени А.Авлони проводит курсы подготовки управленческих кадров на должность директора общеобразовательных учреждений.
Вчера руководитель редакции «Инфо народного образования», советник ректора Профи университета Улугбек Пулатов провел круглый стол с кандидатами на директора, обучающимися на курсе подготовки менеджеров.
На встрече состоялся обмен мнениями о реформах в сфере образования и их сути, а также о последних принятых нормативных документах, касающихся сферы образования. В завершение встречи Улугбек Полатов ответил на множество вопросов.
Напоминаем, что первый этап данных курсов повышения квалификации прошел 5-27 июня 2023 года в порядке пробного запуска в Национальном научно-исследовательском институте им. А. Авлони, и 50 выпускникам, успешно прошедшим указанные программы обучения, были вручены управленческие сертификаты.
Улугбек Пулатов принял участие в качестве тренера в «Курсе обучения менеджменту», организованном в форме тестирования.
С 1 февраля текущего года в расположенном в нашей столице учебном корпусе Ташкентского международного университета стартовали курсы управленческой подготовки по подготовке кандидатов на должность директора общеобразовательных учреждений.
22:26 / 13.11.2024
10:51 / 12.11.2024
Школам разрешили использовать военные полигоны
23:45 / 10.11.2024
Для школ и детских садов переданы 71 колледж в республике
16:37 / 09.11.2024
Сертификат менеджмента
С завтрашнего дня начнется регистрация кандидатов в директора, желающих обучаться на курсах подготовки менеджеров.
Регистрация кандидатов, желающих обучаться на курсах подготовки менеджеров, начнется завтра, 16 января.
20:42 / 15.01.2024
Теперь директорам, которые не смогли пройти курс менеджмента и получить сертификат, будет предоставлена еще одна возможность