Menejerlik kursida o'qiyotgan direktorlikka nomzodlar uchun uchrashuv tashkil etildi
Xabaringiz bor, Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, A.Avloniy nomidagi milliy-tadqiqot instituti tomonidan umumiy o‘rta taʼlim muassasasi direktori lavozimiga nomzodlarni tayyorlovchi menejerlik o‘quv kurslari olib borilmoqda.
Kecha “Xalq taʼlimi Info” tahririyati rahbari, Profi University rektori maslahatchisi Ulug‘bek Po‘latov tomonidan menejerlik kursida o‘qiyotgan direktorlikka nomzodlar bilan davra suhbati olib borildi.
Uchrashuvda ta’limdagi islohotlar va ularning mazmun-mohiyati hamda ta’lim sohasiga oid eng so‘ngi qabul qilingan normativ-hujjatlar haqida fikr almashildi. Uchrashuv so‘ngida esa ko‘pchilikni qiziqtirgan savollarga javob berildi.
Eslatib o‘tamiz, mazkur o‘quv kurslarining dastlabki bosqichi tajriba-sinov tariqasida 2023-yilning 5-27-iyun kunlari A.Avloniy nomidagi milliy-tadqiqot institutida o‘tkazildi hamda belgilangan o‘quv dasturlarini muvaffaqiyatli tugatgan 50 nafar bitiruvchilarga menejerlik sertifikati berildi. Ushbu tajriba-sinov tariqasida tashkil etilgan “Menejerlik o‘quv kursi”da Ulug‘bek Po‘latov trener sifatida ham ishtirok etgandi.
Joriy yilning 1-fevraldan esa poytaxtimizda joylashgan Toshkent xalqaro universiteti o‘quv binosida umumta‘lim muassasalari direktori lavozimiga nomzodlarni tayyorlaydigan menejerlik o‘quv kurslariga start berilgandi.
Menejerlik sertifikati
Ertadan boshlab menejerlik o‘quv kurslarida o'qish istagida bo'lgan direktorlikka nomzodlar uchun ro'yxatdan o'tish boshlanadi
Menejerlik o‘quv kurslarida o'qish istagida bo'lgan nomzodlar uchun ro'yxatdan o'tish ertadan, 16-yanvardan boshlanadi.
20:42 / 15.01.2024
Endi menejerlik kursida o'qib, sertifikat ololmagan direktorlarga yana bir bor imkoniyat beriladi
Amaldagi tartibga o‘zgartirishlar kiritildi
11:38 / 30.08.2024
2025-yildan bog‘cha direktorlariga ham menejerlik sertifikati beriladi, sentyabrdan esa 30 foizlik ustama joriy qilinadi

A meeting was organized for director candidates studying in the management course
As you know, the Ministry of Preschool and School Education, the National Research Institute named after A. Avloni, conducts managerial training courses for the post of director of general secondary education institutions.
Yesterday, Ulugbek Pulatov, head of the Public Education Info editorial office, advisor to the rector of Profi University, held a round-table discussion with the candidates for directorships studying in the management training course.
At the meeting, opinions were exchanged about reforms in education and their essence, as well as the latest adopted normative documents related to the field of education. At the end of the meeting, Ulugbek Polatov answered many questions.
We remind you that the first stage of these training courses was held on June 5-27, 2023 as a trial run at the National Research Institute named after A. Avloni, and 50 graduates who successfully completed the specified training programs were given management certificates. . Ulugbek Pulatov participated as a trainer in the "Management training course" organized as a test.
From February 1 of this year, management training courses to prepare candidates for the post of director of general education institutions have been started in the educational building of the Tashkent International University located in our capital.
22:26 / 13.11.2024
10:51 / 12.11.2024
23:45 / 10.11.2024
16:37 / 09.11.2024
Management certificate
From tomorrow, registration for directorship candidates who want to study in management training courses will begin.
Registration for candidates who want to study in management training courses will start tomorrow, January 16.
20:42 / 15.01.2024
The appointment of school principals is now carried out based on the recommendation of the "Council of Directors", and candidates for the position of principal are required to have a management certificate.
10:00 / 30.01.2024
Now the directors who did not receive a certificate after studying in the management course will be given another opportunity
Changes to current procedure
11:38 / 30.08.2024
From 2025, kindergarten directors will also be issued a certificate of management, and a 30% bonus will be introduced from September