2024-yil yakuniga qadar o‘qituvchilar xorijiy davlatlarga malaka oshirishga yuboriladi
Xabaringiz bor joriy yilning 21-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risidagi PF-37-son Farmoni imzolandi.
Mazkur farmon bilan tasdiqlangan amaliy tadbirlar rejasiga muvofiq 2024-yil yakuniga qadar tasdiqlangan reja asosida 100 nafar davlat umumiy o‘rta ta’lim maktabi pedagoglari xorijiy mamlakatlarga malaka oshirish yoki stajirovkaga yuboriladi.
Bunda 2024-yil iyun oyiga qadar malaka oshirishga yuboriladigan pedagog xodimlar hududlar kesimida teng taqsimlangan holda saralab olinadi.
Shundan so‘ng “El-yurt umidi” jamg‘armasi ko‘magida saralab olingan pedagoglar xorijiy mamlakatlarga malaka oshirish va stajirovkaga yuboriladi.

До конца 2024 года учителей отправят на стажировку в зарубежные страны
Как известно, 21 февраля текущего года был принят Указ №ПФ-37 Президента Республики Узбекистан о государственной программе реализации стратегии «Узбекистан-2030» в «Год молодежи и поддержки бизнеса». был подписан.
Согласно утвержденному этим указом плану практической деятельности, до конца 2024 года на основании утвержденного плана 100 педагогов организаций общего среднего образования будут направлены в зарубежные страны для прохождения обучения или стажировки.
При этом педагогические работники, которые будут направлены на обучение до июня 2024 года, будут выбраны равномерно распределены по регионам.
После этого педагоги, отобранные при поддержке фонда «Эл-юрт умиди», направляются в зарубежные страны для обучения и стажировки.