2024-yil yakuniga qadar o‘qituvchilar xorijiy davlatlarga malaka oshirishga yuboriladi
Xabaringiz bor joriy yilning 21-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risidagi PF-37-son Farmoni imzolandi.
Mazkur farmon bilan tasdiqlangan amaliy tadbirlar rejasiga muvofiq 2024-yil yakuniga qadar tasdiqlangan reja asosida 100 nafar davlat umumiy o‘rta ta’lim maktabi pedagoglari xorijiy mamlakatlarga malaka oshirish yoki stajirovkaga yuboriladi.
Bunda 2024-yil iyun oyiga qadar malaka oshirishga yuboriladigan pedagog xodimlar hududlar kesimida teng taqsimlangan holda saralab olinadi.
Shundan so‘ng “El-yurt umidi” jamg‘armasi ko‘magida saralab olingan pedagoglar xorijiy mamlakatlarga malaka oshirish va stajirovkaga yuboriladi.

By the end of 2024, teachers will be sent to foreign countries for training
As you know, on February 21 of this year, Decree No. PF-37 of the President of the Republic of Uzbekistan on the state program for the implementation of the "Uzbekistan-2030" strategy in the "Year of Youth and Business Support" was signed.
According to the plan of practical activities approved by this decree, by the end of 2024, on the basis of the approved plan, 100 pedagogues of general secondary education organizations will be sent to foreign countries for training or internship.
In this case, the pedagogic employees who will be sent for training until June 2024 will be selected evenly distributed across the regions.
After that, pedagogues selected with the support of "El-yurt umidi" foundation are sent to foreign countries for training and internship.