Sanatoriyalarga yuboriladigan o'qituvchilar sonini ikki barobarga oshirish aytildi
Prezident Shavkat Mirziyoyev ishtirokida “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” munosabati bilan o‘tkazilayotgan muloqot davom etmoqda.
Unda Kasaba uyushmalari federatsiyasi kengashi har yili sog‘lig‘ini tiklash uchun sanatoriy va dam olish maskanlariga yuboriladigan o‘qituvchilar sonini 2 barobar oshirsa, maqsadga muvofiq bo‘lishi qayd etildi.
Eslatib o‘tamiz, joriy yilda O‘zbekiston ta’lim va fan xodimlari kasaba uyushmasi Respublika Kengashi tomonidan Mustaqillikning 33 yilligi munosabati bilan sohada uzoq yillar faoliyat yuritgan bir guruh faxriy ustozlar uchun “Chinobod Plaza” dam olish maskaniga bepul yo‘llanma taqdim etilgandi.

It was instructed to double the number of teachers sent to sanatoriums
The dialogue with the participation of President Shavkat Mirziyoyev on the occasion of the "Day of Teachers and Mentors" continues.
It was noted that it would be expedient if the Council of the Federation of Trade Unions annually doubled the number of teachers sent to sanatoriums and recreation centers to restore their health.
It should be recalled that this year, on the occasion of the 33rd anniversary of Independence, the Republican Council of the Trade Union of Educational and Scientific Workers of Uzbekistan presented a free ticket to the resort "Chinobod Plaza" for a group of honored teachers who have worked in the field for many years.