Ushbu lavozimga A’zamjon Isoqov tayinlandi. U mazkur lavozimga tayinlanguniga qadar Namangan viloyati hokimi o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritayotgandi. A’zamjon Isoqov dastlabki ish faoliyatini oddiy o‘qituvchilikdan boshlagan.
Tayinlov Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri Hilola Umarovaning 2024-yil 7-noyabrdagi buyrug‘i bilan amalga oshirilgan.
A’zamjon Isoqov 1983-yili Namangan viloyatining Namangan tumanida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy, 2005-yili Namangan muhandislik-pedagogika institutining “Kasb ta’limi, informatika va axborot texnologiyasi” yo‘nalishini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2005-yilda Namangan viloyati, Namangan tumani Irvadon iqtisodiyot kollejining informatika fani o‘qituvchisi sifatida boshlagan.
Hozirga qadar, Yangi Namangan tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari sifatida faoliyat yuritib kelayotgandi.
Yangi tashkil etilgan Respublika “Kelajak markazi”ga direktor tayinlandi
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘i bilan Xoldarova Indira Abdukarimovna — Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi huzuridagi Respublika “Kelajak markazi” direktori lavozimiga tayinlandi.
Shotursunova Nodira Nasirovna — Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘iga muvofiq, A.Avloniy nomidagi pedagogik mahorat milliy institutining Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori lavozimiga tayinlandi.
Prezident Administratsiyasi rahbarining farmoyishi bilan Risyukova Yuliya Vasilyevna direktor lavozimga rasman tayinlandi.
Vazirlikning salohiyatli kadrlaridan biri Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi direktoriga o‘rinbosar bo‘ldi
Pedagog kadrlarga malaka toifalarini berish jarayonini tashkil etish va kasbiy sertifikatlash boshqarmasi boshlig‘i vazifasida ishlab kelayotgan Sardor Raximboyev Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi direktori o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.

The deputy khokim became the head of the department of preschool and school education of Namangan region
13:22 / 09.11.2024 4.15k
A'zamjon Isoqov has been appointed to this position. Prior to his appointment, he was serving as the deputy governor of Namangan region. A'zamjon Isoqov began his initial career as an ordinary teacher.
The appointment was made by order of the Minister of Preschool and School Education, Hilola Umarova, on November 7, 2024.
A'zamjon Isoqov was born in 1983 in the Namangan district of Namangan region. He has a higher education degree, having graduated in 2005 from the Namangan Engineering and Pedagogical Institute with a specialization in "Vocational Education, Informatics and Information Technology."
He started his professional career in 2005 as an informatics teacher at the Irvadon College of Economics in Namangan district, Namangan region.
Until now, he had been working as the deputy governor of Yangi Namangan district, responsible for youth policy, social development, and spiritual and educational affairs.