Ushbu lavozimga A’zamjon Isoqov tayinlandi. U mazkur lavozimga tayinlanguniga qadar Namangan viloyati hokimi o‘rinbosari lavozimida faoliyat yuritayotgandi. A’zamjon Isoqov dastlabki ish faoliyatini oddiy o‘qituvchilikdan boshlagan.
Tayinlov Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri Hilola Umarovaning 2024-yil 7-noyabrdagi buyrug‘i bilan amalga oshirilgan.
A’zamjon Isoqov 1983-yili Namangan viloyatining Namangan tumanida tug‘ilgan. Ma’lumoti oliy, 2005-yili Namangan muhandislik-pedagogika institutining “Kasb ta’limi, informatika va axborot texnologiyasi” yo‘nalishini tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2005-yilda Namangan viloyati, Namangan tumani Irvadon iqtisodiyot kollejining informatika fani o‘qituvchisi sifatida boshlagan.
Hozirga qadar, Yangi Namangan tumani hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari sifatida faoliyat yuritib kelayotgandi.
Yangi tashkil etilgan Respublika “Kelajak markazi”ga direktor tayinlandi
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘i bilan Xoldarova Indira Abdukarimovna — Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi huzuridagi Respublika “Kelajak markazi” direktori lavozimiga tayinlandi.
Shotursunova Nodira Nasirovna — Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘iga muvofiq, A.Avloniy nomidagi pedagogik mahorat milliy institutining Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori lavozimiga tayinlandi.
Prezident Administratsiyasi rahbarining farmoyishi bilan Risyukova Yuliya Vasilyevna direktor lavozimga rasman tayinlandi.
Vazirlikning salohiyatli kadrlaridan biri Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi direktoriga o‘rinbosar bo‘ldi
Pedagog kadrlarga malaka toifalarini berish jarayonini tashkil etish va kasbiy sertifikatlash boshqarmasi boshlig‘i vazifasida ishlab kelayotgan Sardor Raximboyev Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi direktori o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.

Заместитель хокима стал начальником управления дошкольного и школьного образования Наманганской области
13:22 / 09.11.2024 4.15k
На эту должность назначен Аъзамжон Исоков. До назначения на эту должность он работал заместителем хокима Наманганской области. Аъзамжон Исоков начал свою первую карьеру в качестве учителя.
Назначение произведено приказом министра дошкольного и школьного образования Хилолы Умаровой от 7 ноября 2024 года.
Аъзамжон Исоков родился в 1983 году в Наманганском районе Наманганской области. В 2005 году окончил Наманганский инженерно-педагогический институт по направлению "Профессиональное образование, информатика и информационные технологии."
Трудовую деятельность начал в 2005 году преподавателем информатики Ирвадонского экономического колледжа Наманганского района Наманганской области.
До настоящего времени он работал заместителем хокима Янги Наманганского района по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе.
14:57 / 18.09.2025
Shotursunova Nodira Nasirovna — Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining tegishli buyrug‘iga muvofiq, A.Avloniy nomidagi pedagogik mahorat milliy institutining Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori lavozimiga tayinlandi.
15:40 / 07.11.2025
Распоряжением руководителя Администрации Президента официально на должность директора назначена Рисюкова Юлия Васильевна.