Maktab hududi va binosida o‘quvchilarga aloqasi bo‘lmagan bayram tadbirlarini o‘tkazish mumkin emas
Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining 2023-yil 31-avgust kungi 282-sonli buyrug‘i bilan tasdiqlangan “Umumiy o‘rta ta’lim muassasasining takomillashtirilgan namunaviy odob-axloq qoidalari”ga ko‘ra quyidagilar taqiqlangan:
• ta’lim muassasasining hududi va binosida spirtli ichimliklar hamda tamaki mahsulotlarini iste’mol qilish;
• muassasa hududi va binosida o‘quvchilarning ta’lim-tarbiyasiga aloqasi bo‘lmagan turli xil tadbirlarni tashkil etish;
• o‘quvchilar uchun mo‘ljallangan barcha tadbirlarni va ularga tayyorgarlik ishlarini dars mashg‘ulotlari vaqtida o‘tkazish.

It is not allowed to hold holiday events that are not related to students on the school grounds and building
According to the "Improved model rules of etiquette of a general secondary educational institution," approved by the order of the Minister of Preschool and School Education No. 282 dated August 31, 2023, the following is prohibited:
- consumption of alcoholic beverages and tobacco products on the territory and in the premises of the educational institution;
- organization of various events on the territory and in the premises of the institution, not related to the education and upbringing of students;