Samarqand viloyati Jomboy tumanida 10-sinf o‘quvchisi Maftuna Qahramonova 19-fevral kuni soat 11:00 lar atrofida [dars vaqtida] avtohalokatga uchrab vafot etdi. Bu haqda Qalampir.uz nashri xabar berdi. Xabarda aytilishicha, u o‘g‘irlab ketilgan bo‘lishi mumkin. Bu haqda uning yaqinlari ma’lum qilgan.
Marhumaning yaqinlariga ko‘ra, qiz tuman markazi tomon harakatlanayotgan Gentra rusumli avtomashinada halokatga uchragan. Qizning yaqinlari voqea joyida uni tanib bo‘lmas darajada va bir poy poyabzalisiz topishgan.
Uning ikkinchi poy poyabzali esa voqeadan bir necha kun o‘tib avtohalokat sodir bo‘lgan joydan ikki ko‘cha naridan, ariq ichidan topilgan. Shunga ko‘ra qizning yaqinlari u o‘g‘irlab ketilgan bo‘lishi mumkinligiga ishonmoqda.
Marhumaning ukasi ham bir necha bor uni darsdan so‘ng bir yigit olib qochib ketishga uringani va bundan opasini himoya qilganini aytgan.
“Qizning yaqinlarining ma’lum qilishicha, voqeaga guvohlar qiz boshidan og‘ir zarba yeb, mashinaga majburan sudrab olib chiqilganini ko‘rishgan”, deyiladi xabarda.

Ученица 10-го класса погибла в автокатастрофе в Самарканде
В Джамбайском районе Самаркандской области ученица 10-го класса Мафтуна Кахрамонова погибла в автокатастрофе 19 февраля около 11:00 [во время урока]. Об этом сообщило издание Qalampir.uz.
В сообщении говорится, что он мог быть похищен. Об этом Qalampir.uz сообщили его родственники.
По словам родственников погибшей, девушка попала в автомобиль Gentra, двигавшийся в сторону районного центра. Родственники девушки обнаружили ее на месте происшествия неузнаваемой и без обуви.
Его второй ботинок был найден в канаве в двух кварталах от места аварии спустя несколько дней после происшествия. Соответственно, родственники девушки считают, что она могла быть похищена.
Младший брат погибшей также неоднократно рассказывал, что после уроков ее пытался похитить молодой человек и защищал от этого свою сестру.
"По словам родственников девушки, очевидцы видели, как девушку насильно затащили в машину, получив тяжелый удар по голове," - говорится в сообщении.