18:50 / 19.04.2025 4.11k
Toshkent shahri, Sergeli tumani 6-maktabning Davlat va huquq asoslari hamda Tarbiya fani o‘qituvchisi Gulnara Mambetova attestatsiya test sinovlarida qatnashib, ikkala fandan ham yuqori ball oldi.
O‘qituvchi Tarbiya fanidan 84 ball bilan oliy malaka toifasini, Davlat va huquq asoslari fanidan esa  94 ballik natija bilan oliy toifani himoya qildi.
“17-aprel kuni, ikkala fan bo‘yicha attestatsiya imtihonlaridan o‘tish uchun keldim. Ertalab Tarbiya fanidan test imtihonlariga kirib, attestatsiya testlariga kirib, 84 ball oldim va oliy toifa oldim.
Undan keyin Davlat va huquq asoslari fanidan ham topshirdim va 94 ball bilan oliy toifamni tasdiqladim. Undan tashqari, yana qo‘shimcha ustama mablag‘lari olish ham niyatim bor edi. O‘sha niyatimga ham erishdim deb o‘ylayman.
Savollarga kelsak, savollar yaxshi tuzilgan, mantiqiy. O‘tgan yilgi savollardan deyarli farq qilmaydi. Agar o‘qituvchi savollarni diqqat bilan o‘qib, mulohaza qilsa, javoblarni albatta topadi deb o‘ylayman”, deydi o‘qituvchi.

18:50 / 19.04.2025 4.11k
Учитель предмета "Основы государства и права" и "Воспитание" школы No6 Сергелийского района города Ташкента Гулнара Мамбетова приняла участие в аттестационных тестах и получила высокие баллы по обоим предметам.
Учитель защитила высшую квалификационную категорию по предмету "Воспитание" с 84 баллами и высшую категорию по предмету "Основы государства и права" с 94 баллами.
"Я приехал 17 апреля, чтобы сдать аттестационные экзамены по обоим предметам. Утром я сдавала экзамены по предмету "Воспитание," сдавала аттестационные тесты, набрала 84 балла и получила высшую категорию.
После этого я также сдал экзамен по предмету "Основы государства и права" и подтвердил свою высшую категорию с 94 баллами. Кроме того, я намеревался получить дополнительные надбавки. Думаю, я достиг и этого желания.
Что касается вопросов, то они хорошо структурированы и логичны. Почти не отличается от прошлогодних вопросов. Я думаю, если учитель внимательно прочтёт вопросы и подумает, он обязательно найдёт ответы," - говорит учитель.