11:37 / 20.05.2025 5.98k
Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari Temur Komilov Janubiy Koreya Respublikasi Seul ta’lim departamentining “KLIC Training Program” loyihasi ishtirokchilari bilan uchrashdi. Bu haqda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi xabar berdi.
Mazkur uchrashuvda har bir hududda yuqori ball bilan toifa sertifikatiga ega bo‘lgan Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchilaridan 14 nafar o‘qituvchi va 1 nafar koordinator, jami 15 nafar ustozlar qatnashdi.
Xabarda aytilishicha, ushbu loyiha Janubiy Koreya Respublikasi Seul ta’lim departamenti bilan hamkorlikda xalqaro tajribani o‘rganish, ta’lim tizimida raqamli texnologiyalardan foydalanish imkoniyatlarini kengaytirish maqsadida amalga oshirilmoqda.
Vazirlikning ta’kidlashicha, endilikda Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchilari Koreyada malaka oshirishadi. Ular Koreyada 10 kun davomida bo‘lib, o‘zaro tajriba almashishlari hamda Koreyaning umumta’lim maktablari faoliyati va ta’lim  jarayonlarini o‘rganishlari rejalashtirilgan.

Informatics teachers who received high scores in the attestation will undergo training in Korea
Deputy Minister of Preschool and School Education Temur Komilov met with participants of the "KLIC Training Program" project of the Seoul Department of Education of the Republic of Korea. This was reported by the Ministry of Preschool and School Education.
The meeting was attended by 14 teachers and 1 coordinator, a total of 15 teachers from each region, who have a high score and a category certificate in the subject of Informatics and Information Technologies.
The project is being implemented jointly with the Seoul Department of Education of the Republic of Korea to study international experience and expand opportunities for the use of digital technologies in the education system.