09:44 / 26.08.2025 2.72k
U bunga qadar Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi Pedagog kadrlarni tayyorlash va kasbiy rivojlantirish boshqarmasi boshlig‘i vazifasida ishlab kelayotgan edi.
Maqsudjon Yuldashev 2012-2016-yillarda A.Avloniy nomidagi xalq ta’limi pedagog xodimlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish Markaziy instituti rektori, 2016-2017-yillarda vazirlikning ta’lim muassasalari faoliyatini tashkil etish bosh boshqarmasi boshlig‘i,  2018-2021-yillarda Maktabgacha ta’lim vaziri o‘rinbosari, 2021-2024-yillarda Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti moliya va iqtisod ishlari bo‘yicha prorektori kabi turli mas’ul lavozimlarda ishlagan.
Ulug‘bek Tashkenbayev
Ulug‘bek Tashkenbayev Toshkent shahridagi “A.I. Gersen nomidagi Rossiya davlat pedagogika universiteti” Federal davlat budjeti oliy ta’lim muassasasi filialining ijrochi direktori etib tayinlandi.
U.Tashkenbayev O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi boshlig‘i, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining birinchi o‘rinbosari, Guliston davlat universiteti rektori, Samarqand davlat universiteti rektori kabi lavozimlarda faoliyat olib borgan.
Tayinlovga qadar Tashkenbayev Ulug‘bek Negmatovich Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri maslahatchisi lavozimida ishlab kelayotgan edi.
Saidov Mash’al
Saidov Mash’al Samadovich – Shahrisabz davlat pedagogika instituti rektori etib tayinlandi. U tayinlovga qadar Al-Faraganus universitetida Menejment va marketing kafedrasi mudiri lavozimida faoliyat yuritgan.
Urakov Sherzod
Urakov Sherzod Raxmonovich – Kattaqo‘rg‘on davlat pedagogika instituti rektori lavozimiga tayinlandi. Bungacha u Samarqand davlat universitetining Kattaqo‘rg‘on filiali direktori edi.

Назначены ректоры вузов при Министерстве дошкольного и школьного образования
До этого он работал начальником Управления подготовки и профессионального развития педагогических кадров Министерства дошкольного и школьного образования.
В 2012-2016 годах работал ректором Центрального института переподготовки и повышения квалификации педагогических работников народного образования имени А. Авлони, в 2016-2017 годах - начальником Главного управления организации деятельности образовательных учреждений министерства, в 2018-2021 годах - заместителем министра дошкольного образования, в 2021-2024 годах - проректором по финансовой и экономической работе Ташкентского государственного экономического университета.
Улугбек Ташкенбаев назначен исполнительным директором филиала Федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный педагогический университет имени А.И. Герцена" в Ташкенте.
У.Ташкенбаев работал начальником Государственной инспекции по надзору за качеством образования при Кабинете Министров Республики Узбекистан, первым заместителем министра высшего и среднего специального образования, ректором Гулистанского государственного университета, ректором Самаркандского государственного университета.
До назначения Ташкенбаев Улугбек Негматович работал советником министра дошкольного и школьного образования.
Саидов Машал Самадович назначен ректором Шахрисабзского государственного педагогического института. До назначения он занимал должность заведующего кафедрой менеджмента и маркетинга в Университете Аль-Фараганус.
Ураков Шерзод Рахмонович назначен ректором Каттакурганского государственного педагогического института. До этого он был директором Каттакурганского филиала Самаркандского государственного университета.