Kimlar o'quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari lavozimida ishlashi mumkin?
O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosarlari lavozimiga qo‘yiladigan malaka talablar Maktabgacha va maktab ta’limi vazirining 2023-yil 16-avgustdagi 247-sonli buyrug‘i bilan tasdiqlangan “Umumiy o‘rta ta’lim maktabi rahbar va xodimlarining malaka tavsiflari” bilan belgilangan.
O‘quv ishlari bo‘yicha direktor o‘rinbosari maktab direktori tomonidan lavozimga tayinladi va lavozimidan ozod etiladi. Direktor o‘rinbosarining kelgusidagi ish faoliyati samaradorli tashkil etish uchun shaxsiy mas’uliyat maktab direktori zimmasiga yuklatiladi.

Кто может работать заместителем директора по воспитательной работе?
Квалификационные требования к должностям заместителей директора по воспитательной работе, утвержденные приказом Министра дошкольного и школьного образования № 247 от 16 августа 2023 года «Руководители и работники общеобразовательных школ «Квалификационные характеристики».
Заместитель директора по воспитательной работе назначается директором школы и освобождается от должности. Персональная ответственность за эффективную организацию дальнейшей работы заместителя директора возлагается на руководителя школы.