16:37 / 09.11.2024 5.13k
Buxorodagi ta’lim muassasalarining birida qorovul 60 ming so‘m evaziga maktab kiyinish xonasida fohishaxona tashkil qildi. Unga ushbu qilmishi uchun 1 yil ozodlikni cheklash jazosi tayinlandi.
Buxoro viloyati Shofirkon tumanidagi 38-sonli umumta’lim maktabida qorovul maktab sport zalining kiyim almashtirishga mo‘ljallangan xonasida intim aloqa qilish uchun ijaraga berib kelgani aniqlandi. Sud qarori bilan tanishib chiqqan Bugun.uz nashri bu haqda xabar berdi.
Sud hujjatida keltirilishicha,, ushbu xizmat uchun u mijozlardan 60 ming so‘m pul olgan. Maxsus tadbirlar natijasida huquqni muhofaza qilish idoralari ushbu faoliyatni to‘xtatish uchun chora ko‘rishdi. Qorovul yosh juftlik bilan xonani ijaraga berish bo‘yicha kelishib, pul olayotgan vaqtida ushlangan.
Sud jarayonida ayblanuvchi o‘z aybini to‘liq tan oldi. Shofirkon tuman sudi unga O‘zbekiston Respublikasi JKning 131-moddasi 2-qismi bo‘yicha ayblov taqdim qilib, bir yil muddatga ozodlikni cheklash jazosini tayinladi.
Ma’lumot uchun, ozodlikni cheklash — sud tomonidan aybdorga nisbatan yashash joyini u yoki bu sabab bilan tark etishni butunlay taqiqlashdan yoki sutkaning muayyan vaqtida yashash joyidan chiqishni cheklashdan iborat.

В одном из учебных заведений Бухары караул за 60 тысяч сумов организовал публичный дом в школьной раздевалке. Ему было назначено наказание в виде 1 года ограничения свободы.
Установлено, что в общеобразовательной школе No38 Шафирканского района Бухарской области караул сдал в аренду для интимного общения комнату для переодевания в спортивном зале школы. Об этом сообщило издание Today.uz, ознакомившееся с решением суда.
В судебном документе говорится, что за эту услугу он получил от клиентов 60 тысяч сумов. В результате специальных мероприятий правоохранительные органы приняли меры по прекращению этой деятельности. Сторож, договорившись с молодой парой о сдаче помещения в аренду, был задержан при получении денег.
В ходе судебного процесса обвиняемый полностью признал свою вину. Шафирканский районный суд предъявил ему обвинение по части 2 статьи 131 Уголовного кодекса Республики Узбекистан и приговорил к одному году ограничения свободы.
Для справки, ограничение свободы заключается в установлении судом в отношении виновного полного запрета на выезд из места жительства по той или иной причине или ограничения на выезд из места жительства в определенное время суток.