Xitoyda maktab yotoqxonasidagi yong‘inda 13 kishi halok bo‘ldi
Xitoyning Xenan provinsiyasidagi maktab yotoqxonasida sodir bo‘lgan yong‘in oqibatida kamida 13 kishi halok bo‘ldi. Bu haqda “Sinxua” agentligi mahalliy hokimiyat organlariga tayanib, xabar berdi.
Kecha, 19 yanvar kuni mahalliy vaqt bilan soat 23:00 da Nanyan shahrining Fanchen okrugidagi maktab yotoqxonasida yong‘in signali eshitilgan.
Halok bo‘lgan 13 kishidan tashqari, bir kishi jarohatlangan bo‘lib, u hozirda shifoxonada davolanayotgani aytilmoqda. Mahalliy hukumat hodisa sabablarini tekshirishni boshlagan.
Xitoy
Xitoy maktablarida sun’iy intellekt majburiy kurs sifatida joriy etiladi
Xitoy hukumati maktablarda sun’iy intellekt (SI) bo‘yicha majburiy kurslarni joriy etish tashabbusini ilgari surdi.
Davomatga yordam beramiz deyilsa ham norozimiz, yordam berishmasa ham norozimiz — nima qilish kerak?

13 человек погибли при пожаре в школьном общежитии в Китае
По меньшей мере 13 человек погибли в результате пожара, вспыхнувшего в школьном общежитии в китайской провинции Хэнань. Об этом сообщает агентство "Синьхуа" со ссылкой на местные власти.
Вчера, 19 января, в 23:00 по местному времени в школьном общежитии района Фаньчэн города Наньян прозвучала пожарная сигнализация.
"Спасатели потушили огонь через 38 минут", - пишет агентство.
Помимо 13 погибших, один человек получил ранения и сейчас находится на лечении в больнице. Местные власти начали расследование причин инцидента.
• Китай
Китай
Искусственный интеллект будет введен в школах Китая в качестве обязательного курса
Правительство Китая выдвинуло инициативу о введении обязательных курсов по искусственному интеллекту (ИИ) в школах.
10:56 / 12.03.2025
Мы недовольны, даже если нам говорят, что мы поможем посещаемости, но мы недовольны, даже если нам не помогают – что делать?