Prezident maktablarining ayrim o‘qituvchilariga 350 foiz ustama to‘lash tartibi joriy etiladi
“Ixtisoslashtirilgan maktablar tarmog‘ini kengaytirish va ularning faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Prezident Farmoni (PF-55-son, 01.04.2024 y.) qabul qilindi. Farmonga ko‘ra, 2024/2025 o‘quv yilidan Agentlik tizimidagi ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarda:
- chet tilini bilish bo‘yicha kamida B2 darajadagi sertifikatga ega bo‘lgan o‘qituvchilar tomonidan fanlarni chet tilida o‘qitish amaliyoti joriy etiladi;
- matematika, fizika, kimyo, biologiya, tabiiy fanlar (science), informatika va axborot texnologiyalari fanlaridan darslarni chet tilida olib borgan o‘qituvchilarga tarif stavkasiga nisbatan 100 foiz miqdorida har oylik qo‘shimcha ustama to‘lanadi;
- Prezident maktablarining mahalliy o‘qituvchilariga ularning tarif stavkasiga nisbatan 350 foiz miqdorida har oylik qo‘shimcha ustama to‘lash tartibi joriy etiladi.
Bunda, ustama pedagoglar tomonidan quyidagi shartlarning barchasi bajarilgan taqdirda to‘lanadi:
- Kembridj (Cambridge Assessment International Education) xalqaro ta’lim dasturlari asosida dars beriladigan fanlarni o‘qitish bo‘yicha 3 ta (Introductory, Extension, Marking) kursni muvaffaqiyatli tugatish va bu haqida tegishli sertifikat olish;
- Prezident maktablarida kamida 1 yillik ish stajiga va chet tilini bilish bo‘yicha kamida S1 darajadagi yoki unga tenglashtirilgan mos darajadagi xalqaro sertifikatga ega bo‘lish.
11:29 / 26.06.2025
18:24 / 24.06.2025
12:29 / 24.06.2025
11:38 / 21.06.2025
Maktab Ishchi guruhi ustama uchun qilingan tadbirlarni qabul qilmadi. Ular veb-saytlarda yoritilmagan tadbirlar qabul qilinmaydi, deb aytyapti. Shu to‘g‘rimi?
17:41 / 16.06.2025
00:14 / 20.06.2025
Maktab va tuman miqyosida o‘tkazilgan olimpiada uchun o‘qituvchiga ustama beriladimi?
Buning uchun mazkur olimpiada maktab direktori buyrug‘i bilan tasdiqlangan tanlov va boshqa tadbirlar ro‘yxatida bo‘lishi lozim.

14:00 / 03.04.2024 4.28k
Принят Указ Президента «О мерах по расширению сети специализированных школ и дальнейшему совершенствованию их деятельности» (ПФ-55, 01.04.2024). Согласно указу, с 2024/2025 учебного года творческие и специализированные школы в системе Агентства:
• практику преподавания предметов на иностранном языке вводят преподаватели, имеющие сертификат о знании иностранного языка не ниже уровня В2.
• преподавателям, ведущим занятия по математике, физике, химии, биологии, естественным наукам (естествознанию), информатике и информационным технологиям на иностранном языке, будет выплачиваться дополнительная ежемесячная премия в размере 100 процентов по сравнению с тарифной ставкой.
Будет введен порядок выплаты местным учителям президентских школ дополнительной ежемесячной премии в размере 350 процентов от их тарифной ставки.
В этом случае сверхурочная работа оплачивается педагогами при соблюдении всех следующих условий:
• Успешное окончание 3-х (Вводный, Расширенный, Маркировочный) курсов по преподаванию предметов, преподаваемых на основе международных образовательных программ Кембриджа (Cambridge Assessment International Education) и получение соответствующего сертификата;
• Наличие опыта работы в президентских школах не менее 1 года и международного сертификата не ниже уровня S1 или эквивалентного уровня владения иностранным языком.
Будет ли учителю предоставлена ​​премия за проведение олимпиады на уровне школы и района?
Для этого данная олимпиада должна быть в перечне соревнований и других мероприятий, утвержденном приказом директора школы.