Metodik xizmat boʻlimlari huzuridagi Oʻquv metodik kengashlar tomonidan ommalashtirish.uz platformasiga joylangan metodik ishlar tekshirilishi nihoyasiga yetmoqda. Bu haqda Respublika taʼlim markazi xabar berdi.
2024-yil 15-may kuni Kengashlar tomonidan “Rad etilgan” metodik ishlar va rad etish sabablari eʼlon qilinadi.
2024-yil 20-may kuni barcha tuman (shahar), viloyat (Toshkent shahri va Qoraqolpogʻiston Respublikasi) miqyosida ommalashtirilgan metodik ishlar eʼlon qilinadi.
Metodik ishlari Oʻquv metodik kengash qarori bilan “Rad etilgan” talabgorlardan apellyatsiya qabul qilinmaydi.
Qolgan barcha turdagi shikoyat arizalari 20-maydan 23-maygacha o'z ishlarini ommalashtirishga topshirgan ishtirokchilar apellyatsiya arizasi taqdim etishi mumkin. Arizalar faqat talabgorning shaxsiy kabineti orqali (PDF formatda) qabul qilinadi.
2024-yilning 20-maydan 30-maygacha Metodik xizmat boʻlimlari tomonidan tashkil etilgan apellyatsiya komissiyasi talabgorlarning arizalarini koʻrib chiqadi va javob xatini talabgorning shaxsiy kabinetiga yuboradi.
“Talabgorlar natijalar boʻyicha ommalashtirish.uz platformasidagi shaxsiy kabineti, @ommalashtirishuzbot telegram boti hamda Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi hamda Respublika taʼlim markazi rasmiy telegram kanallari orqali tanishishlari mumkin”, deyiladi Respublika taʼlim markazi xabarida.

Работы, рекомендованные к публикации, будут анонсированы 20 мая.
Завершается проверка методических работ, размещенных на платформе ommalashtirish.uz, Учебно-методическими советами при подразделениях методической службы. Об этом сообщили в Республиканском центре образования.
15 мая 2024 года Советами будут объявлены «Отклоненные» методические работы и причины отклонения.
20 мая 2024 года будут анонсированы методические работы, популяризируемые в масштабах всех районов (города), области (города Ташкент и Республики Каракалпакстан).
Апелляции от «Отклоненных» претендентов по решению Методического совета не принимаются. Участники, подавшие все остальные виды жалоб в период с 20 по 23 мая, могут подать апелляцию. Заявки принимаются только через личный кабинет заявителя (в формате PDF).
С 20 по 30 мая 2024 года апелляционная комиссия, созданная управлениями методической службы, рассмотрит заявления поступающих и направит ответное письмо в личный кабинет заявителя.
"Ознакомиться с результатами абитуриенты могут через личный кабинет на платформе ommalashtirish.uz, телеграм-бот @ommalashtirishbot, а также официальные телеграм-каналы Министерства дошкольного и школьного образования и Республиканского образовательного центра", - говорится в сообщении Республиканского центра образования. Об этом сообщает Образовательный центр.