Metodik xizmat boʻlimlari huzuridagi Oʻquv metodik kengashlar tomonidan ommalashtirish.uz platformasiga joylangan metodik ishlar tekshirilishi nihoyasiga yetmoqda. Bu haqda Respublika taʼlim markazi xabar berdi.
2024-yil 15-may kuni Kengashlar tomonidan “Rad etilgan” metodik ishlar va rad etish sabablari eʼlon qilinadi.
2024-yil 20-may kuni barcha tuman (shahar), viloyat (Toshkent shahri va Qoraqolpogʻiston Respublikasi) miqyosida ommalashtirilgan metodik ishlar eʼlon qilinadi.
Metodik ishlari Oʻquv metodik kengash qarori bilan “Rad etilgan” talabgorlardan apellyatsiya qabul qilinmaydi.
Qolgan barcha turdagi shikoyat arizalari 20-maydan 23-maygacha o'z ishlarini ommalashtirishga topshirgan ishtirokchilar apellyatsiya arizasi taqdim etishi mumkin. Arizalar faqat talabgorning shaxsiy kabineti orqali (PDF formatda) qabul qilinadi.
2024-yilning 20-maydan 30-maygacha Metodik xizmat boʻlimlari tomonidan tashkil etilgan apellyatsiya komissiyasi talabgorlarning arizalarini koʻrib chiqadi va javob xatini talabgorning shaxsiy kabinetiga yuboradi.
“Talabgorlar natijalar boʻyicha ommalashtirish.uz platformasidagi shaxsiy kabineti, @ommalashtirishuzbot telegram boti hamda Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi hamda Respublika taʼlim markazi rasmiy telegram kanallari orqali tanishishlari mumkin”, deyiladi Respublika taʼlim markazi xabarida.

Works recommended for publication will be announced on May 20
The verification of methodical works posted on the platform ommazaman.uz by the Educational methodical councils under the methodical service departments is coming to an end. This was reported by the Republican Education Center.
On May 15, 2024, the "Rejected" methodological works and reasons for rejection will be announced by the Councils.
On May 20, 2024, methodical works popularized at the scale of all districts (city), region (Tashkent city and the Republic of Karakalpakstan) will be announced.
Appeals from "Rejected" applicants will not be accepted by the decision of the Methodological Council.
Participants who submitted all other types of complaints from May 20 to May 23 may submit an appeal. Applications are accepted only through the personal office of the applicant (in PDF format).
From May 20 to May 30, 2024, the appeal commission established by the Methodical Service Departments will consider the applicants' applications and send a response letter to the applicant's personal office.
"Applicants can get acquainted with the results through their personal cabinet on the platform ommalashtirish.uz, the telegram bot @ommalashtirishbot, and the official telegram channels of the Ministry of Preschool and School Education and the Republican Education Center," the message of the Republican Education Center says.