“Ochiq budjet” portalida ilk marta “Mening bog‘cham” loyihasi doirasida ovoz berish jarayoni boshlandi. 2025-yilda davlat investitsiya dasturi asosida quriladigan va rekonstruksiya qilinadigan bog‘chalarning 50 foizi fuqarolar ovozi orqali tanlab olinadi.
15-oktyabr soat 10:00 da “Ochiq budjet” portalida “Mening bog‘cham” loyihasida ovoz berish berish jarayoni boshlandi.
Iqtisodiyot va moliya vazirligining ma’lum qilishicha, 2025-yilgi davlat investitsiya dasturi asosida yangi quriladigan va rekonstruksiya qilinadigan bog‘chalarning 50 foizi ovoz berish orqali jamoatchilik tomonidan tanlanadi.
Hozirda Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi belgilagan ro‘yxat asosida respublika bo‘yicha 451 ta bog‘cha ovozga qo‘yilgan. Ajratilgan budjet – 397,6 mlrd so‘m.
Ovoz berish jarayoni 25-oktyabr 10:00 gacha davom etadi. Xuddi “Tashabbusli budjet” kabi, “Mening bog‘cham”da ham “bir fuqaro – bir ovoz” tamoyiliga amal qilinadi.

На портале "Открытый бюджет" впервые начался процесс голосования в рамках проекта "Мой сад." 50 процентов детских садов, которые будут построены и реконструированы в 2025 году на основе государственной инвестиционной программы, будут отобраны голосами граждан.
15 октября в 10:00 на портале "Открытый бюджет" начался процесс голосования по проекту "Мой сад."
В Минэкономфине сообщили, что 50 процентов вновь построенных и реконструируемых детских садов будут выбраны общественностью путем голосования на основе государственной инвестиционной программы на 2025 год.
В настоящее время на основе списка, установленного Министерством дошкольного и школьного образования, по республике проголосовали 451 детский сад. Выделенный бюджет - 397,6 млрд сумов.
Процесс голосования продлится до 10:00 25 октября. Как и в "Инициативном бюджете," в "Мой садике" действует принцип "Один гражданин - один голос."