19:11 / 24.12.2024 10.38k
Prezident “Yangi yil bayramini nishonlash davrida qo‘shimcha ishlanmaydigan kunni belgilash va dam olish kunini ko‘chirish to‘g‘risida” qarorni imzoladi.
2024-yil 24-dekabr kuni imzolangan qaror bilan, 2025-yilda 5 kunlik ish haftasida ishlaydigan xodimlar uchun dam olish kuni 4-yanvar – shanba kunidan 2-yanvar – payshanba kuniga ko‘chirildi. 6 kunlik ish haftasida ishlaydigan xodimlar uchun 2-yanvar – payshanba qo‘shimcha dam olish kuni etib belgilandi.
Dam olsih kunlari quyidagicha belgilandi:
28-dekabr, shanba — 6 kun ishlovchilar uchun odatiy ish kuni, 5 kun ishlovchilar uchun odatiy dam olish kuni;
• 29-dekabr, yakshanba — barcha uchun odatiy dam olish kuni;
• 30-dekabr, dushanba — 6 kun ishlovchilar uchun qo‘shimcha dam olish kuni, 5 kun ishlovchilar uchun 14-dekabr (shanba) kunidan ko‘chirilgan dam olish kuni;
• 31-dekabr, seshanba — barcha uchun qo‘shimcha dam olish kuni;
• 1-yanvar, chorshanba — Yangi yil bayrami;
• 2-yanvar, payshanba — 6 kun ishlovchilar uchun qo‘shimcha dam olish kuni, 5 kun ishlovchilar uchun 4-yanvar (shanba) kunidan ko‘chirilgan dam olish kuni etib belgilandi.
Maktab o‘quvchilari 14 kun dam oladi
Maktab o‘quvchilari uchun II chorakning so‘nggi kuni 29-dekabrdan boshlanib, 2025-yil 11-yanvarga qadar davom etadi.

Педагоги в преддверии новогодних праздников отдыхают 5 дней подряд, а учащиеся - 14 дней
Президент подписал постановление "Об установлении дополнительного нерабочего дня в период празднования Нового года и переносе выходного дня."
Постановлением, подписанным 24 декабря, в 2025 году для работников, работающих в 5-дневную рабочую неделю, выходной день перенесен с субботы 4 января на четверг 2 января. Для работников, работающих в 6-дневную рабочую неделю, дополнительным выходным днем назначен четверг 2 января.
При этом:
Суббота 28 декабря - обычный рабочий день для работающих 6 дней, обычный нерабочий день для работающих 5 дней;
- 29 декабря, воскресенье - обычный выходной день для всех;
- 30 декабря, понедельник - дополнительный выходной день для работников, работающих 6 дней, 14 декабря (суббота) - перенесенный выходной день для работников, работающих 5 дней;
- 31 декабря, вторник - дополнительный нерабочий день для всех;
- 1 января, среда - праздник Нового года;
- Четверг, 2 января, - дополнительный выходной день для работников, работающих 6 дней, и выходной день для работников, работающих 5 дней, перенесенный с 4 января (суббота).
Школьники будут отдыхать 14 дней
Последний день II квартала для школьников начнется 29 декабря и продлится до 11 января 2025 года.
Каникулы продлятся 14 календарных дней, то есть до 11 января. Уроки третьей четверти начинаются с 13 января (суббота).