19:11 / 24.12.2024 10.38k
Prezident “Yangi yil bayramini nishonlash davrida qo‘shimcha ishlanmaydigan kunni belgilash va dam olish kunini ko‘chirish to‘g‘risida” qarorni imzoladi.
2024-yil 24-dekabr kuni imzolangan qaror bilan, 2025-yilda 5 kunlik ish haftasida ishlaydigan xodimlar uchun dam olish kuni 4-yanvar – shanba kunidan 2-yanvar – payshanba kuniga ko‘chirildi. 6 kunlik ish haftasida ishlaydigan xodimlar uchun 2-yanvar – payshanba qo‘shimcha dam olish kuni etib belgilandi.
Dam olsih kunlari quyidagicha belgilandi:
28-dekabr, shanba — 6 kun ishlovchilar uchun odatiy ish kuni, 5 kun ishlovchilar uchun odatiy dam olish kuni;
• 29-dekabr, yakshanba — barcha uchun odatiy dam olish kuni;
• 30-dekabr, dushanba — 6 kun ishlovchilar uchun qo‘shimcha dam olish kuni, 5 kun ishlovchilar uchun 14-dekabr (shanba) kunidan ko‘chirilgan dam olish kuni;
• 31-dekabr, seshanba — barcha uchun qo‘shimcha dam olish kuni;
• 1-yanvar, chorshanba — Yangi yil bayrami;
• 2-yanvar, payshanba — 6 kun ishlovchilar uchun qo‘shimcha dam olish kuni, 5 kun ishlovchilar uchun 4-yanvar (shanba) kunidan ko‘chirilgan dam olish kuni etib belgilandi.
Maktab o‘quvchilari 14 kun dam oladi
Maktab o‘quvchilari uchun II chorakning so‘nggi kuni 29-dekabrdan boshlanib, 2025-yil 11-yanvarga qadar davom etadi.

Pedagogical staff will rest for 5 consecutive days on the eve of the New Year, and students will rest for 14 days
19:11 / 24.12.2024 10.38k
The President signed a decree "On establishment of an additional non-working day during the celebration of the New Year and the transfer of a rest day."
Today, by the decision signed on December 24, the day off for employees working in a 5-day working week in 2025 was moved from January 4 - Saturday to January 2 - Thursday. For employees working in a 6-day work week, January 2 - Thursday is set as an additional day off.
Here:
December 28, Saturday - a typical working day for workers working 6 days, a typical rest day for workers working 5 days;
• Sunday, December 29, is a regular weekend for everyone;
• Monday, December 30, is an additional day off for those working for 6 days, and for those working for 5 days, it is a day off shifted from December 14 (Saturday);
• Tuesday, December 31 - an additional day off for all;
• Wednesday, January 1 - New Year's Day;
• Thursday, January 2, is set as an additional day off for those working 6 days, and for those working 5 days, it is set as a day off that has been moved from January 4 (Saturday).
Schoolchildren rest for 14 days
The last day of the second quarter for schoolchildren starts on December 29 and will last until January 11, 2025.
The holidays will last 14 calendar days, that is, until January 11. Classes in the third quarter will begin on January 13 (Saturday).