18:30 / 06.01.2025 7.70k
Xabaringiz bor, bu yil ham an’anaviy ravishda “Eng yaxshi bezatilgan ta’lim muassasalari” tanlovini o‘tkazgan edik. Ushbu tanlovda umumiy o‘rta ta’lim maktablari o‘z jamoalari bilan birgalikda juda ham faol ishtirok etishdi.
Kuni kecha, tanlovda 1-, 2- va 3-o‘rinni egallagan ta’lim muassasalari haqida xabar bergandik.
Bugun tanlovda faxrli 1-o‘rinni egallagan Toshkent shahar, Chilonzor tumani, 164-umumiy o‘rta ta’lim maktabi jamoasiga va’da qilingan pul mukofoti va maxsus tashakkurnomalarni taqdim etish uchun xalqtaliminfo.uz tahririyati direktori Ulug‘bek Po‘latov mazkur ta’lim muassasasiga tashrif buyurdi.
Go‘lib maktab jamoasiga esa pul mukofoti va esdalik sovg‘alar, shuningdek Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligi hamda xalqtaliminfo.uz tahririyatining tashakkurnomalari topshirildi.
Tanlovda 2- va 3-o‘rinni egallagan, Andijon viloyati, Andijon shahar 30-umumta’lim maktabi hamda Samarqand viloyati, Kattaqo‘rg‘on shahar 11-ixtisoslashgan umumiy o‘rta ta’lim maktablariga ham mukofot hamda tashakkurnomalar yetkazildi.

Как вы знаете, в этом году мы традиционно проводили конкурс "Лучшие оформленные образовательные учреждения." В этом конкурсе участвовали общеобразовательные школы со своими командами.
На днях мы определили образовательные учреждения, занявшие 1-, 2- и 3-места в конкурсе, и представили информацию об этих школах.
Сегодня директор редакции xalqtaliminfo.uz Улугбек Пулатов посетил данное образовательное учреждение, чтобы вручить обещанные награды и специальные благодарственные письма коллективу общеобразовательной школы No164 Чиланзарского района города Ташкента, занявшей почетное 1-е место в конкурсе.
Команде Гулибской школы были вручены денежные вознаграждения и памятные подарки, а также благодарственные письма Министерства дошкольного и школьного образования и редакции xalqtaliminfo.uz.
Награды и благодарственные письма также были вручены общеобразовательной школе No30 Андижанской области и города Андижана, а также 11-й специализированной общеобразовательной школе города Каттакургана Самаркандской области, занявшим 2-е и 3-е места в конкурсе.
Правильно ли наказывать учителя, который не украсил класс к Новому году?
Ответственны ли учителя за то, что они не украсили классы к Новому году? Имеет ли право принять какие-либо меры директор или хокимият?