Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 15-martdagi 140-son qarori bilan tasdiqlangan “Umumiy o‘rta ta’lim to‘g‘risida”gi nizomning 26-bandiga ko‘ra 1-sinf o‘quvchilari uchun fevral oyi davomida qo‘shimcha bir haftalik ta’til berilishi belgilangan.
Ta’til fevral oyining aynan qaysi kunlariga to‘g‘ri kelishi hududiy maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi va hududiy bo‘linmalari tomonidan yoki har bir maktab pedagogik kengashi tomonidan mustaqil ravishda belgilanadi.
Ma’lumot uchun: Ayni vaqtda ko‘plab hududiy maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmalari tomonidan 1-sinflar uchun 10-15-fevral kunlari qo‘shimcha ta’til kunlari etib belgilanmoqda. Bunda e-maktab.uz platformasida ta’til kunlarini rejalashtirish tavsiya etiladi.

18:50 / 19.01.2025 11.92k
Согласно пункту 26 Положения об общем среднем образовании, утвержденного постановлением Кабинета Министров от 15 марта 2017 года No 140, для учащихся 1-х классов в течение февраля предоставляется дополнительный недельный отпуск.
Какие именно дни февраля совпадают с каникулами, определяются территориальным управлением дошкольного и школьного образования и территориальными подразделениями или педагогическим советом каждой школы самостоятельно.
Для справки: В настоящее время многие региональные управления дошкольного и школьного образования устанавливают дополнительные каникулы для 1-х классов с 10 по 15 февраля. При этом рекомендуется планировать каникулы на платформе e-maktab.uz.