Sirdaryoda uch nafar o‘smir bo‘lgan “Lacetti” zovurga tushib, yonib ketdi. Ularning ikki nafari halok bo‘ldi, yana biri shifoxonaning jonlantirish bo‘limiga yotqizilgan. Avtomobilni 15 yoshli bola otasidan beruxsat haydab ketgan. Bu haqda Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi xabar berdi.
Joriy yilning 19-sentyabr kuni soat 22:00lar atrofida Sirdaryo viloyati Sirdaryo tumani Furqat mahallasi hududidan o‘tuvchi mahalliy ahamiyatdagi 20V036 avtomobil yo‘lining “Sholikor-Sirdaryo” yo‘nalishini 1-km/da, 2010 y.t, voyaga yetmagan D.A. otasiga tegishli bo‘lgan “Lasetti” rusumli avtomashinani (otasidan beruxsat) boshqarib ketayotib, yuqori tezlik oqibatida boshqaruvni yo‘qotib, yo‘l chetidagi zovurga tushib ketishi natijasida YTH sodir etgan.
YTH natijasida avtomashina salonida bo‘lgan ikki nafar voyaga yetmagan yo‘lovchilar voqea joyida vafot etgan, haydovchi esa tuman tibbiyot birlashmasining Jonlantirish bo‘limiga yotqizilgan.
Holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 266-moddasi 3-qismi “a” bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Сырдарье автомобиль "Lacetti" с тремя подростками упал в канаву и загорелся. Двое из них погибли, еще один был госпитализирован в реанимационное отделение. 15-летний мальчик управлял автомобилем без разрешения отца. Об этом сообщило Управление внутренних дел Сырдарьинской области.
19 сентября текущего года, примерно в 22:00, на 1-м км местной автодороги 20В036 "Шоликор-Сырдарья," проходящей по территории махалли "Фуркат" Сырдарьинского района Сырдарьинской области, несовершеннолетний Д.А., 2010 г.р., управляя автомобилем марки "Ласетти," принадлежащим его отцу (без разрешения отца), потерял управление из-за высокой скорости и упал в придорожную канаву.
В результате ДТП двое несовершеннолетних пассажиров, находившихся в салоне автомобиля, скончались на месте, а водитель был госпитализирован в реанимационное отделение районного медицинского объединения.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пункту "а" части 3 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведется следствие.
Управление внутренних дел попросило всех родителей не создавать условия для того, чтобы их несовершеннолетние дети, не имеющие права управления транспортным средством, управляли автомобилем.