O‘quvchilar uchun bahorgi ta’til 21-martdan boshlanadi
Maktab o‘quvchilari uchun III chorakning so‘nggi kuni 20-martga to‘g‘ri kelib, 21-mart bahorgi ta’tilning ilk kuni sanaladi. Ta’til 7 kalendar kun, ya’ni 27-martga qadar davom etadi. IV chorak esa 28-martdan boshlanadi.
Ma’lumot uchun: Vazirlar Mahkamasining 2017-yil 15-martdagi 140-son qarori bilan tasdiqlangan “Umumiy o‘rta ta’lim to‘g‘risida”gi Nizomning 4-bob, 26-bandiga muvofiq o‘quvchilar uchun bahorgi ta’til — 21-martdan boshlanib, 7 kalendar kun davom etishi belgilangan.
Ta’tilning oxirgi kuni bayram (ishlanmaydigan) kunga to‘g‘ri kelib qolgan taqdirda, dars mashg‘ulotlari keyingi ish kunidan boshlab davom ettiriladi. Bayram (ishlanmaydigan) kunlariga to‘g‘ri kelib qolgan dars mashg‘ulotlarining mavzulari o‘quv dasturlarini ixchamlashtirgan holda keyingi dars mashg‘ulotlarida o‘tkaziladi.
O‘quv yili davomidagi ta’tillarning muddatlari quyidagicha belgilanadi:
kuzgi ta’til — 4-noyabrdan boshlab 6 kalendar kun;
qishki ta’til — 28-dekabrdan boshlab 14 kalendar kun;
bahorgi ta’til — 21-martdan boshlab 7 kalendar kun;
yozgi ta’til — oxirgi bosqichli nazorat sinovi o‘tkazilgan kundan (bosqichli nazorat o‘tkazilmaydigan sinflar uchun o‘quv yili tugagan kundan keyingi kundan) boshlab 1-sentabrgacha.

Весенние каникулы у студентов начнутся 21 марта
20 марта – последний день третьей четверти для школьников, а 21 марта – первый день весенних каникул. Праздник длится 7 календарных дней, то есть до 27 марта. IV квартал начнется 28 марта.
Весенние каникулы у обучающихся в соответствии с главой 4 пункта 26 Положения «Об общем среднем образовании», утвержденного постановлением Кабинета Министров от 15 марта 2017 года № 140, - с 21 марта установлены продолжительностью 7 календарных дней.
Для информации: Если последний день каникул приходится на праздничный (нерабочий) день, занятия возобновляются со следующего рабочего дня. Темы занятий, приходящиеся на праздничные (нерабочие) дни, будут проводиться на следующих учебных занятиях по сокращенной программе.