Maktablarda 4-noyabrdan kuzgi ta’til boshlanadi
Maktab o‘quvchilari uchun I chorakning so‘nggi kuni 2-noyabrga to‘g‘ri kelib, 4-noyabr kuzgi ta’tilning ilk kuni sanaladi. Ta’til 6 kalendar kun, ya’ni 9-noyabrgacha davom etadi. II chorak esa 11-noyabrdan boshlanadi.
Vazirlar Mahkamasining 2017-yildagi 140-sonli qarori bilan tasdiqlangan Nizomga muvofiq, o‘quvchilar uchun ta’til kunlari quyidagicha belgilangan:
- kuzgi ta’til - 4 noyabrdan boshlab 6 kalendar kun;
- qishki ta’til - 28 dekabrdan boshlab 14 kalendar kun;
- bahorgi ta’til - 21 martdan boshlab 7 kalendar kun;
- yozgi ta’til - oxirgi bosqichli nazorat sinovi o‘tkazilgan kundan (bosqichli nazorat o‘tkazilmaydigan sinflar uchun o‘quv yili tugagan kundan keyingi kundan) boshlab 1 sentyabrgacha.
1-sinf o‘quvchilari uchun esa fevral oyi davomida qo‘shimcha bir haftalik ta’til belgilanadi.
Ma’lumot uchun: Ta’tilning oxirgi kuni bayram (ishlanmaydigan) kunga to‘g‘ri kelib qolgan taqdirda, dars mashg‘ulotlari keyingi ish kunidan boshlab davom ettiriladi.
Bayram (ishlanmaydigan) kunlariga to‘g‘ri kelib qolgan dars mashg‘ulotlarining mavzulari o‘quv dasturlarini ixchamlashtirgan holda keyingi dars mashg‘ulotlarida o‘tkaziladi.

Осенние каникулы в школах начнутся 4 ноября
2 ноября – последний день первой четверти для школьников, а 4 ноября – первый день осенних каникул. Праздник длится 6 календарных дней, то есть до 9 ноября. Второй квартал начнется 11 ноября.
В соответствии с Положением, утвержденным постановлением Кабинета Министров № 140 от 2017 года, дни каникул для студентов определяются следующим образом:
• осенние каникулы – 6 календарных дней с 4 ноября;
• зимние каникулы – 14 календарных дней с 28 декабря;
• весенние каникулы – 7 календарных дней с 21 марта;
• летние каникулы – со дня проведения последнего этапного контрольного испытания (на следующий день после окончания учебного года для занятий без этапного контроля) до 1 сентября.
В феврале для первоклассников предусмотрены дополнительные недельные каникулы.
Для информации: Если последний день каникул приходится на праздничный (нерабочий) день, занятия возобновляются со следующего рабочего дня.
Темы уроков, приходящиеся на праздничные (нерабочие) дни, будут проводиться на следующих уроках по сокращенной программе.