Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi direktoriga o‘rinbosar tayinlandi
Vazirlar Mahkamasining tegishli qaroriga ko‘ra, Sevara Shokirova Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi direktorining o‘rinbosari etib tayinlandi.
Sevara Shokirova Xalq ta’limi vazirligi tasarrufidagi filologiya fanlariga ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabida ingliz tili fani o‘qituvchisi, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari, Toshkent shahridagi Prezident maktabi ijrochi direktor kabi lavozimlarda faoliyat olib borgan.
Tayinlovga qadar esa Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligining Maktablar faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelgan.
Eslatib o‘tamiz, tayinlovda avval ushbu lavozimda Taxirov Bosit Baxtiyarovich faoliyat yuritib kelayotgandi.
Endi o‘quvchilar har yili chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkaziladi
Burxonov Shukur Burxanovich Toshkent viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Kazakova Saxiba Abdurayimovna A.Avloniy nomidagi pedagogik mahorat milliy institutining Akademik faoliyat bo‘yicha birinchi prorektori lavozimiga tayinlandi.
Shakirova Sevara Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi direktori, Xasan Shakirov direktori o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Karimova E’zozxon Gapirjоnovna Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari — Nizomiy nomidagi O‘zbekiston milliy pedagogika universiteti rektori lavozimiga tayinlandi.

Deputy Director of the Agency of Specialized Educational Institutions appointed
According to the relevant decision of the Cabinet of Ministers, Sevara Shokirova was appointed Deputy Director of the Agency for Specialized Educational Institutions.
Sevara Shokirova has worked as an English language teacher at a state general education school specializing in philology under the Ministry of Public Education, as deputy director for spiritual and educational affairs at the specialized school named after Muhammad al-Khwarizmi, and as executive director of the Presidential school in Tashkent.
Prior to her appointment, she had been working as the head of the Department for Coordinating School Activities at the Agency for Specialized Educational Institutions.
It should be noted that before this appointment, Takhirov Bosit Bakhtiyarovich had been serving in this position.
Shukur Burkhanovich Burkhanov has been appointed Head of the Tashkent Regional Department of Preschool and School Education.
A new vice-rector has been appointed at the A. Avloni Institute for Advanced Training.
Kazakova Sakhiba Abdurayimovna has been appointed First Vice-Rector for Academic Activities at the A. Avloni National Institute of Pedagogical Excellence.