Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi direktoriga o‘rinbosar tayinlandi
Vazirlar Mahkamasining tegishli qaroriga ko‘ra, Sevara Shokirova Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi direktorining o‘rinbosari etib tayinlandi.
Sevara Shokirova Xalq ta’limi vazirligi tasarrufidagi filologiya fanlariga ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabida ingliz tili fani o‘qituvchisi, Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari, Toshkent shahridagi Prezident maktabi ijrochi direktor kabi lavozimlarda faoliyat olib borgan.
Tayinlovga qadar esa Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligining Maktablar faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab kelgan.
Eslatib o‘tamiz, tayinlovda avval ushbu lavozimda Taxirov Bosit Baxtiyarovich faoliyat yuritib kelayotgandi.
Endi o‘quvchilar har yili chuqurlashtirilgan tibbiy ko‘rikdan o‘tkaziladi
Burxonov Shukur Burxanovich Toshkent viloyati maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi.
Kazakova Saxiba Abdurayimovna A.Avloniy nomidagi pedagogik mahorat milliy institutining Akademik faoliyat bo‘yicha birinchi prorektori lavozimiga tayinlandi.
Shakirova Sevara Ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasalari agentligi direktori, Xasan Shakirov direktori o‘rinbosari lavozimiga tayinlandi.
Karimova E’zozxon Gapirjоnovna Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri o‘rinbosari — Nizomiy nomidagi O‘zbekiston milliy pedagogika universiteti rektori lavozimiga tayinlandi.

Назначен заместитель директора Агентства специализированных образовательных учреждений
Согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров, Севара Шокирова назначена заместителем директора Агентства специализированных образовательных учреждений.
Севара Шокирова работала преподавателем английского языка в специализированной государственной общеобразовательной школе филологического направления при Министерстве народного образования, заместителем директора по духовно-просветительской работе специализированной школы имени Мухаммада аль-Хорезми, исполнительным директором Президентской школы в Ташкенте.
До назначения она занимала должность начальника Управления координации деятельности школ Агентства специализированных образовательных учреждений.
Напомним, что ранее эту должность занимал Тахиров Босит Бахтиярович.
Шукур Бурханович Бурханов назначен начальником Управления дошкольного и школьного образования Ташкентской области.
10:40 / 19.07.2025
Казакова Сахиба Абдураимовна назначена первым проректором по академической деятельности Национального института педагогического мастерства имени А. Авлони.
10:41 / 16.07.2025
Шакирова Севара назначена директором Агентства специализированных образовательных учреждений, Хасан Шакиров - заместителем директора.